Mladý slovenský hokejista zožal obrovský úspech.

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský strelil svoj premiérový hetrik v zámorskej NHL. V noci na dnes ním pomohol Montrealu Canadiens k vysokému triumfu nad Philadelphiou Flyers 9:3, píše TASR.

Ako uvádza Sport.aktuality.sk, ide o najlepší zápas v jeho živote. Mladý hokejista otvoril skóre zápasu už po 65 sekundách, kedy korčuľou tečoval strelu Mikea Mithesona. Na 2:0 zvýšil v 29. minúte a o tri minúty neskôr upravil na 4:0.

Slafkovský v tomto zápase odohral 14 minút a 58 sekúnd. Z toho vystrelil na bránu súpera 6-krát, rozdal tri bodyčeky a pripísal si jeden plusový bod.

Potom ako zaznela záverečná siréna a zápas sa skončil, bol vyhlásený za hviezdu stretnutia. Stal sa najmladším hráčom Montrealu Canadiens, ktorý za posledných 38 rokov, teda od roku 1986, strelil hetrik.