Matrix

Foto: moviestillsdb.com

Matrix jednoznačne môžeme označiť za film, ktorý sa zaradil medzi svetové klasiky.

Film prvýkrát uzrel svetlo sveta ešte v roku 1999 a ide o americké sci-fi, ktoré vzniklo pod taktovkou sestier Wachowských (v minulosti bratov). Následne boli natočené ďalšie dve časti, ktoré vyšli v roku 2003 a okrem skvelého deja si diváci iste zapamätali aj Nea v podaní Keanu Reevesa. Independent uvádza, že tvorcovia sa rozhodli vytvoriť pokračovanie Matrixu, Reevesa však nahradí niekto iný.

Článok pokračuje pod videom ↓

Matrix sa dočká pokračovania

Pre fanúšikov Matrixu máme dobré správy, aj keď prvý film sa objavil ešte v roku 1999, tvorcovia sa rozhodli, že sériu nenechajú už dlhšie zapadať prachom. Štvrtý diel by sa preto mohol objaviť skôr, ako sa nazdáme a podľa správ z dielne Warner Bros natáčanie bude opäť prebiehať pod taktovkou sestier Wachowských. Scenár by mal napísať Zak Penn, ktorý sa podieľal aj na tvorbe Neuveriteľného Hulka a odhaduje sa, že produkcia filmu by mohla začať už budúci rok.

Foto: moviestillsdb.com

Kto stvárni v pokračovaní hlavnú postavu?

Samozrejme, film prejde niekoľkými zmenami, predsa len sú vymoženosti po 20 rokoch lepšie a dostupnejšie. Hádam najzásadnejšou zmenou však bude fakt, že hlavnú postavu si tentoraz nezahrá Keanu Reeves, na jeho miesto sa tvorcovia rozhodli dosadiť herca z filmu Čierny panter, Michaela B. Jordana. Aj keď nápad zreje v hlavách tvorcov už niekoľko rokov, presná podoba filmu zatiaľ nie je známa, nevie sa teda, či pôjde o priame pokračovanie alebo spin-off.

Podarí sa Jordanovi prekonať Reevesa?

Foto: moviestillsdb.com

Klebety týkajúce sa filmu sa šíria už nejaký ten čas. Prvú správu týkajúcu sa Matrixu však do sveta vypustil Chad Stahelski, režisér filmu John Wick. Prečo však tentoraz neuvidíme na obrazovkách Keanu Reevesa? Možno ste nevedeli, no Keanu Reeves pôvodne nemal hrať ani v prvých dvoch dieloch Matrixu. Tvorcovia mali totiž iné plány a chceli, aby Nea hral Will Smith, tomu sa však postava príliš nepozdávala a rolu napokon odmietol. Okrem toho, Neo predsa na konci tretieho dielu Matrixu zomiera, vo filmoch sa však zázraky dejú, jeho návrat by teda divákov iste skôr potešil ako sklamal.

Vzhľadom na to, ako kráľovsky sa Keanu úlohy zhostil, teraz si len ťažko dokážeme predstaviť v hlavnej úlohe niekoho iného ako Reevesa. Ten nasadil latku poriadne vysoko a získal si srdcia mnohých, Michael B. Jordan sa preto bude musieť poriadne snažiť, aby ju prekonal.

independent

Najnovšie články