zdroj: Itafilm

Je tu utorok a s ním náš tradičný filmový prehľad.

Aj tento týždeň priniesol do sveta filmu množstvo noviniek. Okrem toho, že sa blížia Hviezdne vojny, sa môžeme už čoskoro tešiť na Rýchlo a Zbesilo. To síce ešte ani nedorazilo do kín, no Vin Diesel už stihol na svojom Instagrame avizovať nakrúcanie ďalšieho filmu z tejto šťavnatej série. Pripútajte sa, pretože okrem toho je tu aj množstvo ďalších premiér, trailerov a udalostí.

Star Wars 9 bude mať v Japonsku iný názov

Nie však z dôvodu, ktorý tušíte. Nie je to tak dávno, čo sme sa vás informovali o kontroverznej situácii, ktorá nastala v Číne. Bohemiam Rhapsody tu síce premiéru absolvovalo, no bol vystrihnutý všetok homosexuálny obsah. V prípade Japonska sa však o podobnom probléme nebavíme. Deviata epizóda Star Wars má niesť názov Rise of Skywalker, teda Vzostup Skywalkera. V Japonsku však titul nesie názov Pád Skywlaker. Pochopiteľne pravý význam sa mohol stratiť v preklade, no mnoho ľudí hľadá za touto zmenou názvu, indície deja deviatej epizódy. Žiaľ názov filmu je len vecou marketingu, a tak ešte stále nevieme, čo sa nám trailer k Vzostupu Skywalkera snažil povedať.

Tim Allen mal problém sledovať Toy Story 4

Tim Allen, ktorý nahovára hlas Buzz Lightyeara priznal v rozhovore pre US Weekly, že mal problém sledovať film dokonca. Zážitok opísal ako veľmi emotívny, pričom spomínal na moment, ktorý bol vo filme problémový preňho aj pre jeho hereckého kolegu Toma Hanksa, ktorý zasa nahovára hlas Woodyho. S Hanksom si za 25 rokov nahovárania Toy Story vytvoril veľmi úzke priateľstvo a priznáva, že sledovanie konca filmu bolo pre oboch veľmi náročné a emotívne. Hanks sa tiež však vyjadril, že by ho neprekvapilo, keby vznikol aj piaty film z tejto ikonickej série od Pixaru.

Danny Boyle pripravuje pokračovanie 28 Days Later

Ikonický britský horor z roku 2002, ktorý dal svetu Danny Boyle, dostal svoje prvé pokračovanie po piatich rokoch od premiéry. V roku 2007 prišlo do kín pokračovanie menom 28 Weeks Later. Teraz je však v prípravách ďalší film, ktorý bude pravdepodobne niesť názov 28 Months Later a opäť sa bude zaoberať tým čo sa stalo v danom časovom úseku, od prepuknutia zombie apokalypsy.

Aj Into the Spider-Verse bude mať pokračovanie

Nepotrvá dlho a v kinách uvidíme pokračovanie Spider-Mana. Už tretieho júla dorazí do kín film Spider-Man: Far From Home. Ten definitívne uzavrie Infinity ságu a uvedie tak Marvel univerzum do celkom novej kapitoly. Podľa mnohých ide o skvelý kúsok, ktorý by mohol prekonal aj Avengers: Endgame. Medzitým sme sa však dočkali aj geniálneho animáku Spider-Man: Into the Spider-Verse, ktorý dostane podľa všetkého pokračovanie. Niektoré tvrdenia naznačujú, že by sme sa mohli dočkať aj preqelu, v ktorom by išlo čisto o ženské verzie Spider-Manov.

Na nakrúcaní prequelu k Sopranovcom padla posledná klapka

Alessandro Nivola, ktorý si vo filme zahrá jednu z významnejších úloh, zavesil na Twitter fotografiu mikiny s názvom filmu, prostredníctvom čoho fanúšikom oznámil, že nakrúcanie sa skončilo. Prequel k jednému z najlepších seriálov, aké kedy HBO uviedlo, bude tak už čoskoro realitou. Sopranovci započali svoje vysielanie v roku 1999 a ukončili ho po šiestich sériách v roku 2007. V tom čase New York Times o seriáli písal ako jednom z najlepších diel americkej popkultúry v načatom storočí. Keď nás však predstaviteľ Tonyho Soprana, James Gandolfini v roku 2013 opustil, jeho úlohu stvárni v chystanom prequeli jeho syn, Michael Gandolfini.

Do kín mieri Annabelle 3

Vydarený prequel ku Conjuringu, jednému z najdesivejších hororov poslednej dekády, sa vracia už s tretím pokračovaním. Prekliatu bábiku Annabelle si tentokrát vzala dvojica démonológov k sebe domov, aby pred ňou uchránili zbytok sveta. Zapečatená Annabelle však prebudila duchov v jej okolí a tí si vybrali za obeť dcéru dvojice odborníkov a jej kamarátky.

Ďalšie Rýchlo a Zbesilo sa už nakrúca

Hobbs a Shaw ešte ani nedorazili do kina, no nakrúcanie ďalšieho dielu Fast and Furious sa už započalo. Oznámil to Vin Diesel na svojom Instagrame, ktorý tu zverejnil video. V tom fanúšikom oznamuje, že prvý deň nakrúcania ďalšieho dielu Rýchlo a zbesilo, majú herci aj štáb za sebou. K dnešnému dňu zarobilo osem filmov z tejto série už viac ako 5 miliard dolárov a priazeň divákov stále stúpa. Preto nie je dôvod na to, aby štúdio Universal prestalo tieto filmy produkovať. Ďalšie Rýchlo a Zbesilo by malo do kín doraziť budúci rok v máji.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vin Diesel (@vindiesel),

Pri nakrúcaní filmu The Witches bol pobodaný člen štábu

V londýnskom štúdiu Warner Bros. v Leavesden bol pobodaný muž na nakrúcanie nového filmu Anne Hathaway. Film je adaptáciou klasického diela spisovateľa Roalda Dahla a Hathaway tu stvárňuje čarodejnicu. Muž, ktorý mal zaútočiť na člena štábu, mal mať 54 rokov a na mieste ho zatkla polícia. Tridsiatnik mal byť pobodaný pracovným nožom, po tom ako došlo k hádke medzi dvojicou. Herečka pravdepodobne nebola počas incidentu prítomná, podobne ani režisér Robert Zemeckis, ktorý napríklad stojí za vznikom filmu Back to the Future.

Queen & Slim dostal prvý trailer

Úvodné sekvencie naznačujú, že film sa začína podobne ako väčšina moderných romantických filmov. Veci sa však veľmi rýchlo zvrtnú, keď mladú dvojicu Afro-američanov, ktorí sú na rande, zastaví polícia. Odkrýva sa tak hlavná téma filmu, ktorou je policajná brutalita. Hlavný hrdina v sebaobrane otočí policajtovu zbraň naňho, a tak vzniká film na motívy Bonnie a Clyda.

George Clooney bude režírovať Good Morning, Midnight

George Clooney bude režírovať adaptáciou knihy Good Morning, Midnight od autorky Jean Rhys. Na projekt si ho pozval Netflix, ktorý mu zároveň umožnil obsadiť hlavnú úlohu. Adaptovaná kniha v čase vydania, teda v roku 1939, nebola prijatá veľmi vrelo, pretože kritici ju síce označili za dobre napísanú, no príliš depresívnu. Kniha je rozprávaná očami osamelej ženy v medzivojnovom období a pochopenia sa dočkala až o desať rokov neskôr, kedy bola adaptovaná na divadelnú hru a neskôr na rozhlasovú hru.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )