Foto: MovieStillsDB

Film Chrisa Hemswortha valcuje domácnosti

Streamovacia služba Netflix okrem pútavých a oceňovaných seriálov každý mesiac prináša aj rovnako kvalitné filmy. Samozrejme, aj tu platí, že niekedy to musí skrátka vypáliť a nie vždy sa zhodnú diváci aj kritici. A podobne je to aj v prípade akčnej filmovej novinky, ktorú Netflix svojim predplatiteľom doručil 24. apríla. Tá to má totiž našliapnuté na najsledovanejší film, aký kedy obľúbená streamovacia služba vôbec vyprodukovala.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako sa najpopulárnejšia spomedzi streamovacích služieb nedávno podľa portálu Unilad pochválila, novinka s austrálskym hercom Chrisom Hemsworthom v hlavnej úlohe doslova valcuje domácnosti po celom svete. Akčný film Extraction si od svojej premiéry 24. apríla stihlo pozrieť už viac ako 90 miliónov domácností a predokladá sa, že číslo ešte porastie. Extraction tak s najväčšou pravdepodobnosťou bude filmom s najúspešnejším štartom z dielne streamovacej služby a možno aj najsledovanejším filmom platformy.

Foto: MovieStillsDB

Rekordná sledovanosť, priaznivé divácke ohlasy

Napovedajú tomu mimochodom aj priaznivé hodnotenia divákov naprieč filmovými webmi. Na IMDb si síce novinka s Hemsworthom vyslúžila hodnotenie „len“ 6,8 boda z 10, na Rotten Tomatoes mu však svieti divácky výsledok 70 %. Podobne je to aj na tunajšom portáli ČSFD, kde mu užívatelia udelili hodnotenie 71 %. Novinka teda za zhliadnutie určite stojí, aj keď veľa divákov vyjadrilo sklamanie, že tvorcovia radšej neuviedli snímku do kinosál, kde by si ju vďaka akčným scénam užili viac. V čase aktuálnej koronakrízy však vôbec môžeme byť radi, že nové filmy dostávajú priestor aspoň na streamovacích službách.

Foto: MovieStillsDB

Doposiaľ najúspešnejšími premiérovými titulmi Netflixu za minulý rok boli snímky ako Murder Mystery (31 miliónov divákov počas prvých troch dní) či 6 Underground (počas prvých 4 týždňov ho videlo viac ako 83 miliónov divákov). Úspešný bol aj projekt The Irishman, ktorý si pozrelo 26 milińov divákov.

S českým dabingom aj titulkami

Čo sa týka samotného filmu, tak ten rozpráva príbeh neohrozeného žoldniera Tylera Rakea (Hemsworth), ktorý sa púšťa do svojej najnebezpečnejšej misie. On sám pritom v minulosti, keďže nemá čo a koho stratiť, všetky akcie vykonával vždy tým nie práve bezpečným spôsobom. Na druhú stranu sa ale nemá naozaj čoho báť, teraz však prichádza misia celkom iná a nebezpečnejšia než všetky tie, ktoré doposiaľ podstúpil. Jeho úlohou je zachrániť syna bossa drogového gangu, ktorého uniesli.

V hlavných úlohách sa okrem Chrisa Hemswortha (Thor, Avengers) v tomto filme objavia napríklad Golshifteh Farahani (Pirates of the Caribbean: Dead Man Tell No Tales), David Harbour (Stranger Things, Hellboy), Derek Luke (13 Reasons Why) a ďalší. O réžiu sa postaral Sam Gargrave, ktorého poznáme skôr ako herca (vidieť ste ho mohli napríklad v Deadpool 2, Avengers: Endgame či Birds of Prey). Extraction nájdete pod názvom Vyproštění na Netflixe s českým dabingom aj titulkami.

Uložiť článok

Najnovšie články