Foto: Profimedia

Vydajte sa na spoznávanie tejto málo známej destinácie.

Je tu nový týždeň a s ním aj náš ďalší tip na lacné letenky. Tentoraz do pre mnohých málo známej a neprebádanej destinácie – do mesta Skopje, ktoré leží v Severnom Macedónsku.

Článok pokračuje pod videom ↓

S lacnými letenkami sa do hlavného mesta Severného Macedónska akoby roztrhlo vrece. Len za 13 eur máte na výber z množstva termínov. Narátali sme ich celkovo až deväť, od apríla do októbra. Či už chcete vyraziť na lacný jarný trip, letnú dovolenku, alebo si naplánovať výlet na jeseň, môžete tak urobiť za málo peňazí.

Foto: screen kiwi.com

Tam aj späť za pár drobných

Ani spiatočné letenky nezruinujú váš rozpočet. Napríklad, ak sa sem vyberiete 28. apríla a v Severnom Macedónsku strávite 7 nocí, za cestu tam aj späť dáte len 29 eur. Letí sa ružovou nízkonákladovkou Wizz Air z Budapešti a let trvá len 85 minút.

Foto: Screen kiwi.com

Lacná destinácia

Okrem leteniek váš rozpočet nemusí zruinovať ani zvyšok dovolenky. Ako uvádza portál Budget Your Trip, ktorého údaje vychádzajú z reálnych výdavkov cestovateľov, ak chcete lowcost výlet, na deň vám postačí 41 eur, v ktorých je zahrnuté ubytovanie, jedlo aj verejná doprava.

Skopje vás privíta prívetivými cenami. Údaje Numbeo ukazujú, že obed v lacnej reštaurácii vás vyjde v prepočte približne na 6 eur, pivo stojí necelé dve eurá a mesačný nájom jednoizbáku v centre mesta okolo 322 eur.

Čo robiť v Severnom Macedónsku?

Ak sa sem vyberiete, určite si vyhraďte čas na samotné Skopje. Má čo ponúknuť milovníkom histórie, ale aj ľuďom, ktorí chcú len načerpávať multikulturálnu atmosféru. Spomeňme napríklad pevnosť Kalevíťazný oblúk, neďaleký akvadukt, či kaňon Matka.

Určite nezabudnite ochutnať miestnu gastronómiu, alebo sa len tak stratiť v miestnych uličkách.

Nesmieme zabudnúť spomenúť ani Ochridské jazero, ktoré je európskym unikátom a užijete si pri ňom atmosféru ako pri mori.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články