Foto: Unsplash

Oplatí sa spoznávať aj netradičné destinácie naprieč naším kontinentom.

Nedávno sme vám priniesli rebríček 10 najlacnejších miest v Európe na prácu na diaľku. Ocitlo sa v nich viacero zaujímavých tipov, kam môžete vyraziť napríklad len tak na dovolenku a možno ste o nich doteraz ani nepremýšľali. Lákadlom sú nízke ceny a netradičné miesta na spoznávanie. A jedným z nich je Skopje.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ide o hlavné mesto Severného Macedónska a skvelou správou je, že zo Slovenska je dostupné aj autom. Cesta z Bratislavy sem trvá necelých 10 hodín, čo nie je najmenej, no ak patríte medzi dobrodruhov milujúcich roadtripy, môžete sa cestou zastaviť napríklad v Srbsku, alebo dokonca v Slovinsku či Chorvátsku, záleží len na vás, akú trasu si zvolíte.

Spiatočné letenky za pár desiatok eur

Ak si to ale chcete skrátiť, do mesta Skopje si zaletíte priamo z Bratislavy a len za pár eur. Lacné spiatočné letenky nájdete už od 34 eur, takže takýmto spôsobom vás cesta vyjde ešte lacnejšie než autom. A ak budete chcieť precestovať krajinu, môžete si ho požičať na mieste a vyraziť za zážitkami.

Foto: Unsplash

Ceny vás potešia

Skopje vás privíta prívetivými cenami. Údaje Numbeo ukazujú, že obed v lacnej reštaurácii vás vyjde v prepočte približne na 6 eur, pivo stojí necelé dve eurá a mesačný nájom jednoizbáku v centre mesta okolo 322 eur.

No vás možno viac zaujíma, koľko tu zaplatíte za noc napríklad v takom hoteli. Najlacnejšie ubytovanie na začiatok marca stojí 22 eur na noc pre 2 osoby, čo znamená 11 eur na jedného. Za 24 eur sa dokonca ubytujete v 4-hviezdičkovom hoteli a do 50 eur si môžete vyberať z bohatých možností.

Foto: Unsplash

Čo vidieť v Skopje?

Skopje má čo ponúknuť milovníkom histórie, ale aj ľuďom, ktorí chcú len načerpávať atmosféru tohto multikulturálneho mesta. Spomeňme napríklad pevnosť Kale, víťazný oblúk, neďaleký akvadukt, či kaňon Matka.

Ak sa sem vyberiete, určite nezabudnite ochutnať miestnu gastronómiu, alebo sa len tak stratiť v miestnych uličkách.

Uložiť článok

Najnovšie články