Foto: Profimedia

Ozvali sa aj ľudia na internete a aktuálne na Twitteri nájdete množstvo nahnevaných reakcií.

„Úprimne ma teší, že Gwyneth Paltrow dostáva tieto ohlasy. Pokúša sa priviesť späť kultúru stravovania typu „káva a cigarety“ a volá to wellness,“ podotkla jedna z používateliek sociálnej siete a dodala, že ľudské telo potrebuje jedlo.

„Ako niekto, kto sa narodil v roku 2001 a vyrastal s mamou, ktorá skúšala rôzne nezdravé diéty, som rada, že sme skončili s mandľovými mamami ako je Gwyneth. Tá jej diéta, čo to má vlastne znamenať?“ Dodala ďalšia. (Virálny pojem „almond moms“ sa používa na označenie rodičov, ktorí ukazujú svojim deťom nesprávne stravovacie návyky, pozn. redakcie.)

Biznis v hodnote 250 miliónov

Napriek názorom odborníkov má biznis Gwyneth Paltrow medzi ľuďmi úspech a to, že propaguje veci, ktoré môžu byť dokonca škodlivé a inklinuje k pseudovede, sa nejako stráca.

Podľa portálu Money Made sa herečke podarilo vybudovať firmu v hodnote 250 miliónov dolárov. Ako však píše The Sydney Morning Herald, faktom zostáva, že v roku 2017 Paltrow získala anticenu za propagovanie pseudovedeckých nezmyslov. Preto, ak sa rozhodnete investovať do niečoho, čo má mať pre vaše telo pozitívne účinky, namiesto celebrít verte odborníkom a vede.

Najnovšie články