Ilustračná foto: Unsplash

Na jeho účte na PayPale svietilo číslo 92 233 720 368 547 800 dolárov.

Viete si predstaviť, že by ste sa pozreli na výšku zostatku na svojom účte a zistili by ste, že máte obrovské množstvo peňazí? Presne to sa stalo Chrisovi Reynoldsovi, ktorý sa náhodou stal najbohatším mužom planéty. Podľa výpisu z PayPalu totiž nebol milionárom ani miliardárom, ale na svojom účte mal sumu v hodnote 92 biliárd dolárov, uvádza CNN Business.

V roku 2013 čakalo na Chrisa Reynoldsa z Pennsylvánie obrovské prekvapenie. Keď otvoril svoj e-mailový výpis z účtu, uvidel tam horibilnú sumu. Presnejšie číslice 92 233 720 368 547 800, ktoré znamenajú 92 biliárd dolárov. Na jeho prekvapenie sa z neho stal najbohatší človek na zemeguli.

Dlho sa z bohatstva netešil

Z nadobudnutého bohatstva sa ale netešil dlho. Keď sa prihlásil do svojho účtu, už mu tam svietila 0. Nevyhral v lotérii, ani mu niekto tieto peniaze len tak nedaroval. Išlo totiž iba o chybu.

BBC uvádza, že firma PayPal si svoju chybu rýchlo uvedomila a priznala ju. Priniesli vyhlásenie, v ktorom uviedli, že oceňujú prístup pána Reynoldsa k tomu, že chápe, že sa na ich strane stal omyl.

Mal jasno v tom, čo by s peniazmi urobil

Pre Chrisa spočiatku šok spočíval aj v tom, že si myslel, že takúto obrovskú sumu dlhuje a nie že je jeho účet v pluse. Na otázku, čo by urobil s toľkými peniazmi, keby patrili skutočne jemu, povedal, že by splatil štátny dlh. A potom by si kúpil baseballový klub Philadelphia Phillies.

PayPal sa rozhodol svoju chybu odčiniť darovaním bližšie nešpecifikovanej sumy charite podľa jeho výberu.

Najnovšie články