Foto: TASR - Dano Veselský / Facebook

Slovenská moderátorka sa vyjadrila k incidentu, o ktorom píšu aj viaceré zahraničné médiá.

Slovensko sa na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2022 dostalo do povedomia nielen na základe herných výsledkov. Prievan spravila aj moderátorka RTVS, ktorá položila nemeckej trénerke nevhodné sexistické otázky. 

Barbora Žiačiková je aktuálne azda najpopulárnejšie meno v mediálnej obci na MS 2022. Slovenská reportérka z verejnoprávnej RTVS sa totiž v stredu opýtala nemeckej asistentky trénera, aké je to byť krásnou ženou medzi peknými chlapmi. Táto otázka pobúrila nielen Kanaďanku Campbellovú, ale aj ostatných zástupov médií.

Podľa vyjadrenia televízie mali otázky ísť až do Citronády

Ako znie vo vyjadrení RTVS, táto konkrétna otázka bola televíziou pripravovaná až ako forma zábavného medailónika v šou Riša Lintnera, Citronáde.

Foto: Facebook Barbora Žiačiková RTVS

„Osobne ma úprimne veľmi mrzí celá vzniknutá situácia. Jessice Campbellovej sa hlboko ospravedlňujem a verím, že budem mať v najbližšom čase možnosť ospravedlniť sa jej aj osobne. Snažím sa robiť svoju prácu, ktorú milujem, najlepšie ako viem. Uvedomujem si, že v tomto kontexte to bola chyba, ktorá ma mrzí,“ povedala Žiačiková.

RTVS má byť od včera v kontakte s mediálnym manažérom nemeckej hokejovej reprezentácie s cieľom zorganizovať stretnutie medzi Žiačikovou a Campbellovou, aby si mohli celú situáciu vyjasniť.

0
Uložiť článok
Komentovať