Foto: Facebook Barbora Žiačiková RTVS

Podľa informácií mala otázku položiť reportérka RTVS Barbora Žiačiková.

Na ofenzívne otázky novinárov, zvlášť na veľkom športovom podujatí, musia byť respondenti mnohokrát pripravení. Hranicu však prekročila slovenská redaktorka z RTVS, ktorá sa po nemiestnej otázke smerom k nemeckej trénerke stala terčom obrovskej kritiky. 

Na podujatie, akým sú Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, vysielajú redakcie či televízie viacpočetné tímy novinárov a odborníkov, ktorých úlohou je priblížiť dianie na šampionáte a okrem zápasov sa zúčastňovať aj tlačových konferencií.

Aké je to byť krásnou ženou medzi peknými mužmi?

Druhý prípad postretol v stredu popoludní slovenskú reportérku Barboru Žiačikovú, ktorá zasadla na tlačovú besedu nemeckej reprezentácie po ich tréningu. Následne položila otázku asistentke trénera, Jessice Campbellovej, ktorá ju však riadne pobúrila, píše fínsky zdroj yle.

Nešlo o taktiku, herný prejav či nejaký výstrelok, práve naopak. „Aké je to byť v tíme, keď ste krásna žena a v tíme sú pekní muži? Možno sa Vám niektorí páčia viac ako iní,“ znela podľa webu O médiách otázka Slovenky na adresu vôbec prvej ženy, ktorá je na mužských MS v hokeji v pozícii asistentky.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jessica Campbell (@soupy08)

Niekdajšia hokejistka a dnes asistentka trénera spočiatku nerozumela otázke, no po jej zopakovaní už prišla reakcia, ktorú minimálne naša mediálna zástupkyňa nečakala. „Neviem, čo tým chcete povedať. Toto je moja práca a moje povolanie. Hráči si robia svoju prácu. Máme s nimi silný vzťah a o nič iné nejde,“ odpovedala Campbellová.

Vlna kritiky prichádzala z každej strany

Bezprostredne po tlačovej konferencii sa Jessica Campbellová mala zdôveriť mediálnemu manažérovi nemeckého tímu, že prístup a otázky slovenskej novinárky sa jej rozhodne nepáčili.

„Škoda, že sú tu novinári, ktorí si tu nezaslúžia byť a klásť nejaké otázky. Prečo by ste sa niekedy pýtali trénerky, aký je to pocit byť medzi peknými hráčmi??? Dajte tejto slovenskej redaktorke zákaz ísť na akýkoľvek šport a vyhoďte ju,” reagoval fínsky športový fotoreportér Juha Leskinen.

Foto: RTVS (Tretia zľava: Barbora Žiačiková)

Kritiku si neodpustil ani slovenský komentátor Andrej Zvolenský z Markízy, ktorý pripol na svoj Twitter článok o Žiačikovej prešľape s popisom: „Toto si tu odložím. Fínske média píšu o slovenskej reportérke, ktorá svojou otázkou urazila Jessicu Campbellovú, asistentku trénera nemeckej repre.“

Verejnoprávna RTVS sa vraj zatiaľ k incidentu nevyjadrila. Pravdou však ostáva, že to nie je prvýkrát, čo sa Barbora Žiačiková objavila v spojení s mediálnym trapasom. Počas zimnej olympiády v Pekingu dokonca na internete kolovali videá s jej „zbytočnými“ otázkami pre našich hokejistov, dodáva O médiách.

0
Uložiť článok
Komentovať