Foto: Julio Lacerda/Facebook

Pozrite si detailnú mapu sveta Game of Thrones.

Posledná séria populárneho seriálu Game of Thrones je v plnom prúde, no mnohí z divákov sa možno dodnes nezorientovali v geografii komplikovaného sveta vytvoreného Georgeom R.R. Martinom. Pomôcť vám v tom môže jedinečná mapa, ktorú vytvoril len 25-ročný ilustrátor Julio Lacerda.

Článok pokračuje pod videom ↓

Je síce paleoartistom, teda ilustrátorom, ktorý pre rôznych klientov (spravidla múzeá, magazíny a pod.) kreslí prehistorické tvory, no tentokrát sa zahral na kartografa. Podobne ako milióny ľudí z rôznych kútov sveta si totiž aj on zamiloval seriál Game of Thrones, ktorý sa pomaly, ale isto blíži ku svojmu koncu. Čakanie na poslednú sériu si preto skrátil zaujímavým výtvorom.

Julio počas dvoch dní vytvoril detailnú mapu sveta, v ktorom sa odohráva dej Game of Thrones. Najskôr si naštudoval oficiálne mapy od tvorcov, potom urobil obrys pevniny. Nakoniec s pomocou rôznych softvérov, simulátorov a kolorizácie satelitných snímok NASA dotvoril aj terén krajiny.

Foto: Julio Lacerda/Facebook

Máp sveta Game of Thrones nájdete na internete niekoľko. Dokonca aj interaktívnu verziu, ktorá vám ukáže ako sa jednotlivé postavy počas príbehu po svete pohybovali. Mapa Julia je však výnimočná v tom, že je originálna, vytvorená verným fanúšikom pre zapálenie, ktorý dokázal seriál vyvolať nielen u neho, ale naprieč celou spoločnosťou.

BoredPanda
Uložiť článok

Najnovšie články