Foto: HBO

Skráťte si čakanie na ďalšiu časť "behind the scenes" zábermi.

Spolu s pilotnou časťou finálovej série seriálu Game of Thrones zverejnilo HBO aj krátky dokumentárny film z jej natáčania. Je plný „behind the scenes“ záberov, rozhovorov s protagonistami seriálu aj tvorcami špeciálnych efektov. V prvej časti možno za najzaujímavejšiu z tohto pohľadu považovať rozhodne scénu, kde sa Jon a Daenerys preleteli okolím Winterfellu. 

Článok pokračuje pod videom ↓

V prvej časti ôsmej a poslednej série seriálu Game of Thrones sa v podstate nič veľké nestalo a pilotná časť bola skôr plná menších, pre dej podstatných detailov. Bola to časť stretnutí, príprav a zistení pravdy o veciach, ktoré sme my diváci už vedeli, no jednotlivé postavy nie. Sam sa dozvedel o smrti svojho otca a brata, Jon zase to, že sa nevolá Jon ale Aegon Targaryen. A čo je dôležité, zalietal si na drakovi.

Foto: HBO

Daenerys a Jon opúšťajú hrad a idú sa pozrieš na draky, ktoré vraj nemajú radi sever a preto majú narušenú životosprávu. Daenerys sa ich preto rozhodne „prevetrať“, čo tvorcovia seriálu využijú aj na trošku silenú, no pre dej zrejme povinnú romantickú scénu. Tej však predchádza prvá jazda Jona na drakovi. Keďže, ako my aj on už vieme (v tej chvíli nevedel) Targaryen, drak mu povolí vyliezť na svoj chrbát a spoločne sa odlepia od zeme. Nasleduje krátka scéna letu ponad nádhernú zasneženú krajinu, ktorá končí pri majestátnom vodopáde.

To všetko vzniklo samozrejme v štúdiu. Scény z natáčania prvého dielu ôsmej série, ktoré zverejnilo HBO ukazujú, že jazda na drakovi je simulovaná pred zeleným plátnom na robotickom stroji, ktorý pripomína elektrického býka. Kit Harington opisuje aj svoje pocity z tohto natáčania a tak ako Jon, ani on nevyzerá, že sa mu to dvakrát pozdávalo.

Uložiť článok

Najnovšie články