Foto: Youtube.com/DolphinProject

Niektorí ľudia nemajú so životom zvierat žiadne zľutovanie.

Lov delfínov v Japonsku je stále povolený a to aj napriek tomu, že je založený na otrasných praktikách. Ako informuje portál LADbible, aktivistom sa podarilo celý tento proces zdokumentovať a ukázať, prečo by mu mal byť okamžitý koniec. 

Organizácii amerického aktivistu Rica O’Barryho – Dolphin Project, ktorá sa zaoberá ochranou delfínov, sa podarilo zachytiť zábery dokazujúce ľudskú krutosť bez hraníc. Lov delfínov, ktorý sa koná každoročne v japonskom meste Taidži a je plný krvi a zvrátenosti páchanej na zvieratách, tak vďaka tomu môže vidieť celý svet.

Video ukazuje, ako sa rybári na člnoch snažia delfíny zahnať do zátoky. Do plytkej vody ich dostávajú pomocou úderu kovových tyčí pod vodou, čo zapríčiňuje, že sú zmätené a dezorientované. V zátoke na nich čaká „oplotenie“ v podobe béžových baldachýnov, za ktorými zvieratá zabíjajú nožmi. Kým sa im podarí takýmto spôsobom zviera usmrtiť, trvá to aj niekoľko desiatok minút a delfíny trpia v bolestiach.

Na videu nakrútenom z bezpilotného lietadla sa podarilo zachytiť aj to, ako vyzerá situácia, kedy sa zranenému delfínovi podarí zo zajatia uniknúť. Ako môžeme vidieť, more sa z krvácajúceho zvieraťa sfarbilo na červeno. Delfín, ktorému sa aj podarí uniknúť, nezájde ďaleko a dvaja rybári ho chytajú. Následne ho ťahajú pri člne späť do ohradenej časti.

Japonské mesto Taidži sa pýši nepeknou povesťou

Podľa správ BBC lov veľrýb začal 1. septembra a už v priebehu druhého dňa prišlo päť zvierat o život. Zachytené delfíny sa zabíjajú najmä kvôli mäsu, prípadne niektoré putujú do akvárií. Miestny rybári sa však obraňujú tým, že ich komunita je závislá práve na tomto obchode so zvieratami.

Na jednej strane síce lov delfínov za posledných 20 rokov klesol o 75 %, na druhej sú však stovky z nich stále usmrtené týmto bezočivým spôsobom. Za uplynulú sezónu, ktorá trvá od septembra do marca, bolo celkovo zabitých až 556 delfínov a ďalších 241 zajatých.

Unikátne video z dielne aktivistov zachytávajúce tieto ohavné činy

Aktivista Ric O’Barry založil organizáciu Dolphin Project v roku 1970 a snaží sa bojovať za ochranu delfínov. Preslávil sa aj vďaka dokumentárnemu filmu Louie Psihoyos Zátoka (The Cove, 2009), ktorý sleduje tím aktivistov a potápačov odhaľujúcich ekologické zločiny ukrývajúce sa za hranicami zátoky v japonskom meste Taidži.

Snímka získala sošku Oscara za Najlepší dokumentárny film. Podarilo sa jej však hlavne upriamiť pozornosť na tento závažný problém.

ladbible.com, bbc.com
Uložiť článok

Najnovšie články