Foto: HBO

Úvodná časť ôsmej série priniesla minimálne jeden zaujímavý moment.

Fanúšikovia azda aktuálne najobľúbenejšieho seriálu súčasnosti sa konečne dočkali. V pondelok nadránom mala aj na Slovensku premiéru prvá časť poslednej série seriálu Game of Thrones. A napriek tomu, že veľa vody nenamútila, mala niekoľko zaujímavých momentov. Tým najzáhadnejším je jej absolútny záver. Snažia sa nám konečne White Walkers povedať, čo vlastne chcú? 

Povinná jazda či štartovacia epizóda. Názory na prvú časť ôsmej série Game of Thrones sú síce rôzne, no vo väčšine prípadov sa stretávajú v tom, že úvodných 50 minút pripravilo pôdu pre nadchádzajúce, dramatickejšie a zaujímavejšie epizódy. Dôležité postavy sa konečne stretli, vyjasnili sa veci, o ktorých sme my už vedeli, no samotné charaktery nie a zatiaľ, našťastie, alebo bohužiaľ, nikto nezomrel. Jeden z najzaujímavejších momentov úvodnej epizódy však prichádza v jej posledných minútach.

Foto: HBO

Špirála z mŕtvych ľudí

V závere epizódy sa Tormund, Berick a niekoľko členov Night Watch dostávajú do sídla s názvom Last Hearth, ktorý patrí rodu Umberov. Mladučký lord Ned Umber je pritom v priebehu tejto časti vyslaný po svojich vojakov, aby sa pripojili k veľkej armáde na hrade Winterfell. Skupina na čele s Tormundom a Berickom však Neda nájdu pribitého na stenu. To však nie je všetko, pretože sú okolo neho do tvaru špirály na stenu pribité ďalšie časti ľudských tiel.

Foto: HBO

Pomerne brutálna scéna je dielom Night Walkers pod vedením ich vodcu s titulom Night King. Ak sa zamyslíme nad celým príbehom Game of Thrones zistíme, že vlastne dodnes nepoznáme jeho pravé dôvody, prečo sa rozhodol vybudovať obrovskú armádu a zaútočiť na sedem kráľovstiev.

Pri kvalitách knižnej predlohy i seriálu zrejme nemožno predpokladať, že Night King chce dobyť svet len preto, aby mal príbeh silnú negatívnu postavu a pravdepodobne má pre svoje konanie aj nejaký seriózny dôvod. Možno sa nám však práve teraz niečo pokúša prezradiť. Mystický symbol v podobe špirály sa totiž v seriáli ani zďaleka neobjavil po prvý raz.

Foto: HBO

Príbeh mystického symbolu

Mŕtve telá naaranžované do zvláštneho symbolu, nie však špirály, sme v Game of Thrones videli už v úplne prvej časti prvej série. Je preto viac ako možné, že špirála z tej poslednej bude skutočne znamenať niečo dôležité. O niečo neskôr v tretej sérii sme potom mohli vidieť skutočnú špirálu. White Walkers ju vytvorili z mŕtvych tiel koní na mieste nazývanom Fist of the First Men.

K zaujímavému momentu sa dostávame v šiestej sérii. V piatej časti má Bran jednu zo svojich vízií, počas ktorej vidí, ako pôvodní obyvatelia Westerosu, Deti lesa, stvorili White Walkers na obranu ostrova pred ľuďmi. A práve tu v jednom zábere vidíme, že Deti lesa rozmiestnili okolo posvätného stromu predmety tak, že z vtáčej perspektívy celá oblasť vytvára špirálu. Je teda horiaci Ned Umber v tvare špirály odkaz práve pre nich? Naposledy sa symboly Detí lesa objavujú v jaskyni v siedmej sérii.

Ako píše portál The Ringer to, že tieto symboly skutočne niečo znamenajú a nie sú len náhodnými scénami, potvrdil jeden zo spolutvorcov seriálu v programe Inside the Episode už počas vysielania 6. série. Zdá sa teda, že White Walkers dodnes používajú symboliku svojich stvoriteľov a možno im teraz chcú zanechať nejaký odkaz či posolstvo.

Posledné Deti lesa však pokiaľ vieme, zomreli v šiestej sérii, a preto možno nebude mať kto správu od White Walkers rozlúštiť. Tvorcovia však na povrch v úvodnej časti dostali možno už mnohými zabudnuté spojenie a musíme veriť, že sa o príbehu, minulosti a pohnútkach White Walkers už čoskoro dozvieme oveľa viac. Druhá časť finálovej série seriálu má svoju premiéru už v pondelok 22. apríla.

Time, The Ringer
Uložiť článok

Najnovšie články