Foto: MovieStillsDB.com

Je tu opäť utorok a s ním aj náš tradičný filmový prehľad.

Tak ako každý týždeň, aj ten posledný priniesol závratné množstvo noviniek z filmového sveta. Len ťažko sa dá v takej miere chaosu udržať si prehľad o tom, čo sa v skutočnosti deje, no našťastie sme tu my a spravili sme to za vás. Aj tento týždeň sa môžeme tešiť na množstvo filmových noviniek, trailerov, ale aj premiér.

Project Blue Book mieri na naše obrazovky

Televízna stanica Epic Drama na naše obrazovky privedie seriál odhaľujúci pozoruhodnú kapitolu USA, ktorá pre niektorých zvedavcov ešte stále nie uzavretá. Seriál Projekt Modrá kniha (Project Blue Book) rozpráva o povojnovom období, kedy nastal v Amerike obrovský rozmach letectva. No a práve vtedy začali ľudia na oblohe pozorovať aj úkazy, ktoré si nedokázali vysvetliť a udať veci na pravú mieru mal na starosti tím vedcov z Projektu Blue Book. Nový seriál vychádza z prísne utajovaného vyšetrovania UFO americkým letectvom počas 50. a 60. rokov minulého storočia. Rovnomenná operácia sa zaoberala výskumom viac ako tisícky prípadov, z ktorých až 700 nie je dodnes uzavretých či vyriešených.

Okrem zaujímavej dejovej zápletky a spracovania nás čaká aj hviezdne herecké obsadenie. V hlavných úlohách sa predstaví Aiden Gillen (stvárni postavu astrofyzika Dr. J. Allena Hyneka), ktorého sme mohli vidieť napríklad v seriáli Game of Thrones či v úspešnom filme Bohemian Rhapsody. Sekundovať mu bude herec Michael Malarkey (seriály The Vampire Diaries či The Oath) ako kapitán vzdušného letectva Michael Quinn.

Mimoriadne hviezdna je aj tvorcovská zostava, ktorá za seriálom Project Blue Book stojí. Pochádza totiž z tvorcovskej dielne Roberta Zemeckisa, režiséra kultového Forresta Gumpa a producentov Davida O’Learyho a Seana Jablonskiho (seriály Nipt/Tuck, Law & Order). Stanica Epic Drama bude seriál vysielať od 19. septembra 2019 každý stvrtok o 21:00.

Tony Stark sa vráti v Black Widow

Zrejme ste sa domnievali, že po Avengers: Endgame už viac Tonyho Starka neuvidíme. Nuž, našťastie ste nemohli byť ďalej od pravdy. Robert Downey, Jr. sa má ale podľa všetkého vrátiť do úlohy vynálezcu a superhrdinu Tonyho Starka vo filme Black Widow. V MCU sa nepozeráme na udalosti vždy len chronologicky a preto je pochopiteľné, prečo sa Iron Man môže vrátiť.

Black Widow má odštartovať štvrtú fázu filmov Marvel Studios a stretnutie hrdinov by malo byť uvedené len prostredníctvom recyklácie záberov z filmu Captain America: Civil War. Keďže však štúdio ešte nič oficiálne nepotvrdilo, detaily sa stále môžu meniť.

Angry Birds prichádzajú do kín

Angry Birds, ktorí zaznamenali svoju slávu prostredníctvom herného megahitu, sa dopracovali až k filmovej adaptácii. Na jej pokračovanie sa môžeme tešiť v slovenských kinách už tento štvrtok – 19. septembra. Oficiálny text distribútora hovorí, že okrem Píplandu a sveta Krochkáčov, existuje ešte tretí ostrov a nahnevané vtáčiky sa tak budú musieť pripraviť na úplne novú hrozbu.

Zaklínač už má dátum premiéry

Zaklínač (The Witcher) od Netflixu má už veľmi konkrétnu podobu. Mnoho fanúšikov sa obávalo práve castingu, keďže si nevedeli predstaviť Supermana v roli Geralta z Rivie. Vyzerá to však tak, že Henry Cavill, ako aj jeho maskéri, odviedli slušný kus roboty a máme sa na čo tešiť. Herná adaptácia veleúspešnej série kníh zožala ohromný úspech a v niečo podobné zrejme dúfa aj obľúbená streamovacia služba Netflix. Seriál budeme môcť sledovať už od 17. decembra tohto roku.

Free verzia Disney+ zahrnie takmer všetky Marvelovky

Disney+ sa predstaví v Amerike v októbri, no pre konkrétne európske regióny ešte stále nie je známy dátum spustenia. Vieme však, že na začiatku sa budú na streamovacej službe nachádzať iba štyri filmy z MCU. V škandinávskej verzii, ktorú si mohlo vyskúšať niekoľko šťastlivcov, sa však nachádza až 18 titulov z Marvel dielne. Sú nimi: Avengers, Avengers: Age of Ultron, Avengers: Infinity War, Iron Man, Iron Man 2, Iron Man 3, Guardians of the Galaxy, Guardians of the Galaxy, Vol 2, Black Panther, Captain America: The Winter Soldier, Captain America: The First Avenger, Captain America: Civil War, Thor, Thor: The Dark World, Thor: Rangnarok, Ant-Man, Ant-Man and the Wasp a Doctor Strange.

Tvorcovia South Parku naznačili koniec seriálu

Ikonický South Park sa na obrazovkách drží už od roku 1997. Keď v tomto čase debutoval na kanáli Comedy Central, tisíce rodičov po celom svete zakazovalo seriál sledovať svojim deťom pre jeho vulgarizmy, otvorenú sexualitu a politickú nekorektnosť. Koniec-koncov to však boli dôvody, pre ktoré sa seriál stal kultovým dielom. Jeho tvorcovia v súčasnosti pracujú už na 23. sérii a vyjadrili sa, že im obom ťahá na päťdesiatku a o ďalších desať rokov už určite seriál nebudú tvoriť. Aj tak však hovoríme o veľkom úspechu, keďže dvojica chcela skončiť už po štyridsiatke.

IT prekonal miliardový míľnik

Film To, ktorý v súčasnosti ešte stále desí nadšených divákov v kinách, prekonal významný míľnik. Film ako séria totiž prekonal miliardovú hranicu týkajúcu sa zárobku. Ide tak o jednu z najúspešnejších hororových sérií vôbec. Tento úspech je ešte významnejší, keď prihliadneme na fakt, že celá séria sa skladá len z dvoch filmov.

Netflix má práva na Seinfelda

Netflix v súčasnosti poskytuje priestor pre niekoľko najlepších komediálnych seriálov, aké sme mali možnosť vidieť. Nájdeme tu Priateľov (Friends), Teóriu veľkého tresku (The Big Bang Theory) a ikonické dielo Ako som spoznal vašu mamu (How I Met Your Mother). Okrem toho sa však gigantovi podarilo získať aj práva na otca všetkých sitcomov – Seinfelda teda na Netflixe uvidíme od roku 2021.

Tvorcovia Priateľov vylúčili návrat seriálu

Minulý víkend sa uskutočnila špeciálna konferencia pri príležitosti 25. výročia premiéry prvej série kultového sitkomu Priatelia (Friends), ktorej sa zúčastnili aj jeho Marta Kauffman a David Crane. Ak sú vám tieto mená povedomé, zrejme ste nevideli Priateľov len raz či dvakrát.

Tvorcovia ikonického seriálu zodpovedali množstvo otázok a reč pochopiteľne padla aj na obnovenie seriálu. Tvorcovia sa však konečne uviedli veci na pravú mieru a potvrdili, že legendárny seriál už viac neobnovia, pretože ten sleduje obdobie života, kedy sú vaši priatelia ako rodina. A toto nie je možné, keď máte vlastnú rodinu.

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )