Foto: Šimonko Maretta

Vo Vyšnom Kubíne vznikla jedinečná hojdačka s výhľadom na Veľký Choč. Môžu za to Šimon so Simonkou.

Aký je ideálny darček k výročiu vášho vzťahu? Niekto siahne po plyšáku, niekto po kvetoch a čokoláde, iní po romantickom víkende. 23-ročný Šimon šiel na to trošku netradičnejšie. Pre svoju priateľku vytvoril na nádhernom mieste v prírode, s jedinečným výhľadom, hojdačku. Venoval ju síce Simonke, no spoločne chcú, aby slúžila všetkým.

“Radi sa chodíme prechádzať a skúmať krásy slovenskej prírody a už sme sa stretli s tým, že sme len tak blúdili a našli sme lano prevesené cez konár a bola to radosť. Videl som iskru v očiach priateľky, tak som si povedal, že jej spravím vlastnú hojdačku u nás na skalke, vo Vyšnom Kubíne. A tak sa aj stalo.”

Foto: Šimonko Maretta
Foto: Šimonko Maretta

Šimon so Simonkou tvoria pár už tri roky. Pri výročí, ktoré spoločne oslavovali, na začiatku augusta, si Šimon pre svoju priateľku vymyslel skutočne krásny darček. Spoločne vyrobili hojdačku, ktorú nakoniec umiestnili na Vyšnokubínskych skalkách, ktoré sa nachádzajú nad obcou Vyšný Kubín. Z hojdačky, zavesenej na 6,3 metrov dlhom lane, je jedinečný výhľad na široké okolie. Pohľady púta najmä majestátny Veľký Choč.

Foto: Šimonko Maretta

Na spodok hojdačky Šimon pre svoju lásku umiestnil aj nerezové srdiečko s textom “z lásky pre Simonku Baricovú“. Nájsť tam môžete aj hashtag #hojdačkasim, ktorý má slúžiť najmä pre ľudí. Šimon so Simonkou si totiž toto miesto nechcú nechať len pre seba. Radi sa s ním podelia s každým, kto si bude chcieť užiť jedinečné výhľady na okolitú krajinu. Aj preto nám napísali do redakcie.

Foto: Šimonko Maretta

Hojdačku môžete nájsť nad obcou Vyšný Kubín, na mieste, ktoré miestni nazývajú Vyšnokubínske skalky. Tie sa nachádzajú východne od cesty, spájajúcej Vyšný Kubín a Medzihradné. Hojdačku určite nájdete, ak si to v tejto oblasti namierite priamo ku krížu, ktorý určite neprehliadnete. Rovnako ako Šimon a Simonka aj my veríme, že toto miesto navštívia len ohľaduplní a rozumní ľudia, ktorých návšteva sa na stave hojdačky či okolia, nijako nepodpíše.

Foto: Šimonko Maretta

Pozri aj: Preverí vaše schopnosti i odvahu. Toto je najťažšia turistická trasa na Slovensku, ktorú nezvládne len tak hocikto

#cestujemdoma

Spoznávaj Slovensko a jeho krásy, podpor domácu ekonomiku a cestovný ruch.

0
Uložiť článok
Komentovať