Helena Bonham Carter ako Bellatrix Lastrangeová, foto: MovieStillsDB

Herečka Helena Bonham Carter rozdelila svojich fanúšikov do dvoch táborov. Niektorí s jej najnovšími výrokmi nesúhlasia a nešetria kritikou.

Johnny Depp bol počas ostro sledovaného súdneho procesu terčom tvrdých obvinení zo strany bývalej manželky Amber Heard a autorka Harryho Pottera, J. K. Rowlingová, mnohých šokovala svojimi kontroverznými transfóbnymi poznámkami. Herečka Helena Bonham Carter, ktorú s oboma spája profesionálna minulosť, sa ich v rozhovore zastala, za čo si odniesla kritiku, uvádza UNILAD

Helena Bonham Carter stvárnila v ságe o mladom čarodejníkovi nezabudnuteľnú postavu Bellatrix Lastrangeovej. Na svojom konte má však bohatú hereckú kariéru a zahrala si aj po boku Johnnyho Deppa vo viacerých snímkach z dielne Tima Burtona, ako Charlie a továreň na čokoládu či Alica v krajine zázrakov a ďalších.

Helena Bonham Carter ako Bellatrix Lastrangeová, foto: MovieStillsDB

Zastala sa Deppa aj Rowlingovej

Carter sa v rozhovore pre britský The Times spomínanej dvojice zastala a vyjadrila svoj názor k obom vysoko medializovaným prípadom. Podľa jej slov sa štít Johnnyho Deppa očistil po tom, ako vyhral súd nad Amber Heard.

Na tom by nebolo, pochopiteľne, nič zlé. Ľudí však zmiatlo jej ďalšie vyjadrenie, podľa ktorého ženy naskakujú na „rozbehnutý vlak“ #MeToo, pretože je to trend a chcú byť „tým dievčaťom z plagátu“. A na tento spomínaný rozbehnutý vlak sa podľa nej dostala aj Amber.

Zastala sa aj spisovateľky J. K. Rowlingovej a nepáčila sa jej vlna odporu, ktorej čelila. Povedala, že má právo vyjadriť svoj názor kvôli traume, ktorú prežila a treba to rešpektovať. A nenávisť, ktorá sa na autorku predlohy Harryho Pottera vrhla, bola vlastne výsledkom žiarlivosti na úspech, ktorý dosiahla.

Ľudia jej adresovali tvrdé slová

Fanúšikovia herečky sa po týchto vyjadreniach rozdelili do dvoch skupín. Jedna z nich nešetrila kritikou a podelila sa na s ňou na Twitteri.

„Myslím si, že použila rétoriku obviňovania obetí,“ napísala jedna z užívateliek na sociálnej sieti vzhľadom na výrok o ženách, ktoré naskakujú na vlak vlny MeToo.

„Helena Bonham Carter je nechutná,“ dodala ďalšia v súvislosti s herečkiným ďalším výrokom o tom, že profesionálny život ľudí by nemal byť ovplyvňovaný ich súkromím. „Výroky Carter o tom, že Rowlingová by nemala byť kritizovaná pre traumu, ma kvôli mojej vlastnej minulosti odrovnali,“ zdôveril sa ďalší používateľ.

Našla sa však aj druhá strana. „Aj predtým som milovala Helenu Bonham Carter, no teraz ju milujem ešte viac. Ďakujem, že stojíš pri Johnnym Deppovi,“ uviedla iná z jej fanúšičiek.

Najnovšie články