Foto: moviestillsdb.com

Petícia za pretočenie ôsmej (a údajne najhoršej) série Game of Thrones má až 1,7 miliónov podpisov.

Napriek tomu však nič neznamená. Dalo sa ale očakávať, že aj keby petíciu podpísalo celé publikum seriálu, HBO by určite nerobilo odznova projekt, do ktorého investovalo desiatky miliónov dolárov, a ktorý je nominovaný na najprestížnejšie televízne ocenenie – Emmy. Márne očakávania, ktoré sme nad petíciou mali, konečne potvrdila aj samotná televízia.

Článok pokračuje pod videom ↓

Dlho sa zdalo, ako by televízia chcela úplne dištancovať od nespokojnosti fanúšikov, no ako píše portál Variety, k celej veci sa vyjadril riaditeľ programov v HBO na letnej tlačovej konferencii. „Myslím si, že všetci odviedli skvelú prácu. Vždy je to smutné, keď sa seriál končí, no to je súčasťou kolobehu televízie,vysvetľuje Casey Bloys pre Variety. V posledných týždňoch sa viac hercov k tejto veci vyjadrilo, no oficiálne vyjadrenie od HBO prišlo až teraz.

Televízia petíciu nikdy ani nezvažovala

Vlastniť extrémne populárny seriál má len veľmi málo mínusov. Jeden z nich však prichádza, keď sa snažíte takýto seriál ukončiť. Veľa ľudí má obsiahle názory na to, ako by mal asi seriál skončiť. Petícia za prerobenie poslednej série dokazuje ohromné zapálenie a vášeň pre seriál, no túto alternatívu sme nikdy nezvažovali,“ dodáva Bloys. Jeho slová sú pritom celkom pochopiteľné.

MovieStillsDB

Napriek tomu, že množstvo ľudí nebolo spokojných so záverom seriálu, spisovanie podobnej petície sa rovná celkom premrhanej energii. Šoubiznis takto nefunguje a je to v poriadku. Pokiaľ sa však medzi fanúšikmi stále nájdu aj takí, ktorí si s týmto vysvetlením nevystačia, ešte vždy sa môžeme tešiť na záver série Pieseň ľadu a ohňa od pôvodného autora – Georga R. R. Martina. Medzitým nám neostáva nič iné, len sa zmieriť s tým, ako sa tvorcovia David Benioff a D.B. Weiss rozhodli seriál zakončiť.

Posledná séria Game of Thrones pritom získala úctyhodné množstvo nominácii na cenu Emmmy. Zatiaľ čo fanúšikovia s väčšinou z 32 nominácii súhlasia, stále im nejde do hlavy, prečo bola dvojica tvorcov nominovaná za najlepší scenár. Výsledok tak bude rozhodne vzrušujúci, no epizóda, ktorá je na Emmy nominovaná je zároveň epizódou s historicky najnižším hodnotením, ktorá si získala nomináciu na toto ocenenie.

bgr.com, variety.com

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články