foto: MoviestillsDB

Zabudnite na chvíľu na Harryho Pottera a pozrite sa na najbizarnejšie filmové úlohy, aké jeho predstaviteľ stvárnil.

Daniel Radcliffe sa preslávil najmä vďaka postave Harryho Pottera, ktorého si zamilovalo tisíce fanúšikov po celom svete. Navždy tak pre väčšinu z nás jeho osoba zostane v mysliach zapísaná ako tento mladý čarodejník z Rokfortu. Okrem toho sa však objavil aj v rade ďalších filmov, ktorými sa mu už však tejto sláve nepodarilo priblížiť. 

Článok pokračuje pod videom ↓

V týchto dňoch si pripomíname okrúhle tridsiate narodeniny herca Daniela Radcliffa. Osláviť ich spolu ním môžeme napríklad filmovým maratónom obľúbenou ságou o čarodejníkovi alebo sa pozrieť na jeho ďalšiu tvorbu, ktorá už verejnosti nie je až tak známa. Väčšina týchto filmov totiž patrí medzi priemer toho, čo kinematografia vyprodukovala a Radcliffe sa tak častokrát objavil v bizarných úlohách či nezmyselných situáciách. Pozrime sa na najhoršie snímky, v ktorých si predstaviteľ Harryho Pottera zahral jednu z hlavných úloh.

Prebytočná záťaž/ Beast of Burden (2018)

ČSFD – 33%

IMDb – 3,6/10

Posledný film, v ktorom sa Daniel Radfliffe zatiaľ objavil, sa zaoberá témou drog a drogových kartelov. Pilot Sean popri svojej práci občas prijme aj nejaký vedľajší kšeft, ktorý prekračuje hranice legálnosti. Pri doručení zásielky drog sa však dostane do sporu, kedy sa ocitne na dvoch stranách a musí urobiť ťažké rozhodnutie a vybrať si jednu z nich. Film získal negatívne hodnotenia zo strany divákov aj kritikov, o čom svedčia aj samotné slabé hodnotenia na všetkých možných portáloch a databázach, vrátane Rotten Tomatoes.

Swiss Army Man (2016)

ČSFD,- 63%

IMDb – 7,0/10

Keď Hank (Paul Dano) stroskotá sám na opustenom ostrove, postupne stráca nádej na svoju záchranu. V tom sa z mora vyplaví telo muža (Daniel Radcliffe), ktoré síce pôsobí ako mŕtve, no napriek tomu vydáva rôzne zvuky. Hank sa teda rozhodne z neznámeho cudzinca takmer bez známok života urobiť svojho kamaráta. Komédia plná nezmyselných scén prináša dojímavý príbeh pravého kamarátstva na pozadí často viac než divných scén. Môžeme napríklad vidieť, ako Hank jazdí na polo mŕtvole Radcliffa, iba za pohonu jeho vetrov. Buď si tento film zamilujete a alebo budete nepochopene pozerať na to, čo sa pred vašimi očami odohráva.

Podfukári 2/ Now You See Me 2 (2016)

ČSFD – 63%

IMDb – 6,5/10

Film Podfukári, o špičkových iluzionistoch, ktorí svojimi predstaveniami chceli urobiť svet lepším, si našiel množstvo fanúšikov najmä vďaka chytro premysleným situáciám a svojmu záveru. Ich druhé pokračovanie však až takú slávu nezožalo a práve v ňom sa objavil Daniel Radcliffe. Mladý čarodejník tu stvárnil postavu milionára, ktorému však kúzla či triky veľmi nejdú.

Victor Frankenstein (2015)

ČSFD- 55%

IMDb- 6,0/10

Hororové sci-fi, ktoré sa rozhodlo preniesť nás do obdobia rozkvetu vedy a techniky. Doktor Victor Frankenstein (James McAvoy) a jeho pomocník Igor (Daniel Radcliffe) sa začnú hrať na všemohúcich Bohov, ktorí chcú dokázať stvoriť život. Tento plán sa však ani zďaleka nebude vyvíjať podľa ich predstáv a Igor sa napokon snaží Frankensteinovi zabrániť, aby stvoril nebezpečné monštrum.

The Gamechangers (2015)

ČSFD – 68%

IMDb – 6,3/10

The Gamechangers nám ukazuje svet video hier, konkrétne jednej z najznámejšej z nich, GTA (Grand Thef Auto). A práve v roli jej tvorcu sa objavil Daniel Radcliffe. Film divákom približuje súdny proces, ktorý pomohol hru presláviť. Radcliffe aj tu dokazuje, že sa nebojí objaviť naozaj v žiadnej hereckej polohe a ani vyskúšať stvárniť naozaj rôzne postavy.

Rohy/ Horns (2013)

ČSFD – 69%

IMDb – 6,5/10

Režisér Alexandre Aja dnes patrí už medzi legendu v hororovom žánri. Preslávil sa snímkami ako Hory majú oči či Zrkadlá. Na svojom konte má však aj niekoľko zvláštnych filmov, ktoré si iba ťažko hľadajú svojich fanúšikov. Jedným z nich je aj fantasy horor Rohy, v ktorom stvárnil hlavnú úlohu Daniel Radcliffe. Zo záhadnej smrti svojej manželky je neprávom obvinený práve Ig (Radcliffe). Okolie ho neprávom odsudzuje, tak svoje trápenie rieši utápaním v alkohole. V jedno ráno sa však prebudí s tým, že mu na čele začínajú vyrastať dva rohy. Rohy rastú a zväčšujú sa a spolu s nimi aj super schopnosť, pomocou ktorej sa snaží nájsť vraha svojej ženy.

Zbav sa svojich miláčikov/ Kill Your Darlings (2013)

ČSFD – 65%

IMDb – 6,5/10

Životopisná snímka nás vtiahne do búrlivých rokov prvej polovice minulého storočia. Hlavnú úlohu stvárňujú ikonické postavy hnutia Beat Generation, ako Jack Kerouac, Williama Burroughse či Allen Ginsberg, ktorého stvárnil práve Radcliffe. Vďaka Ginsbergovej orientácii tak môžeme vidieť herca v situáciách, ktoré by sme si pri Harrym Potterovi nevedeli ani predstaviť. Napriek pútavému námetu sa však film nestretol s úspechom a často je vyčítané najmä nie veľmi uvoľnené Radcliffove prevedenie.

Môj syn Jack/ My Boy Jack (2007)

ČSFD – 54%

IMDb – 7,2/10

Ak ste si už mysleli, že žánrov, ktoré Radcliffe vystriedal už bolo dosť, musíme vás sklamať. Medzi štvrtou a piatou časťou Harryho Pottera si odskočil nakrútiť vojnovú drámu. Jack, syn bohatého spisovateľa Kiplinga, sa túži dostať do armády námorníctva. To sa mu však nepodarí, kvôli problémom so zrakom. Kiplingovi sa však podarí zariadiť, aby Jack nastúpil k Írskej garde. To sa mu však napokon vypomstí a Jack prichádza o život. Kipling si napokon uvedomuje, že je to možno aj jeho chyba.

Uložiť článok

Najnovšie články