Foto: moviestillsdb.com

Fanúšikovia Harryho Pottera si čoskoro prídu na svoje. Už na budúci mesiac vyjdu nové čarodejnícke príbehy, ktoré vás zavedú hlbšie do sveta mágie.

Knihy o čarodejníkovi Harry Potterovi dobyli svet. Aj po toľkých rokoch sa malí aj veľkí čitatelia sa k ním radi vracajú a sú uchvátení magickým svetom, ktorý vytvorila J. K. Rowlingová. Aj keď je séria už ukončená, stále sa vieme dostať k rôznym vedľajším príbehom, napríklad v podobe Fantastických zverov.

Preto určite mnohých poteší správa, ktorú zverejnil portál pottermore.com. Pre fanúšikov Harryho Pottera sú pripravené 4 nové e-knihy, ktoré vás zavedú hlbšie do čarodejníckeho sveta. Knihy sa budú týkať najmä vyučovania mágie na Rokforte. Príbehy vychádzajú z audioknihy Harry Potter – A History of Magicktorá vyšla v roku 2017.

Prvá e-kniha sa bude venovať obrane proti temnej mágii a druhá elixírom a herbológii. Obe vyjdu už 27. júna. Dátum ďalších dvoch kníh týkajúcich sa veštenia a astronómie a knihy zaoberajúcej sa starostlivosťou o zázračné tvory, zatiaľ oznámený nebol.


Čitateľov určite tiež poteší, že knihy budú doplnené farebnými ilustráciami od anglického umelca Rohana Daniela Easona.

Keďže prešlo už takmer 12 rokov od vydania poslednej knihy o čarodejníkovi Harry Potterovi, je veľký predpoklad, že sa tieto knihy dočkajú veľkej priazne zo strany fanúšikov. Knihy budú vydané najprv v angličtine, francúzštine, taliančine a nemčine.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )