Foto: Distribútor

Aj keď ide o súčasť jedného čarodejníckeho sveta, podvedome má každý svojho favorita.

Či už knihy alebo filmy, Harry Potter bude mať v srdciach našej generácii vždy výnimočné miesto. Mnohí z nás si detstvo bez neho nedokážu ani len predstaviť a ohlásenie konca série kníh bolo nesmierne smutným momentom. Našťastie, autorka vie, že svet jednoducho potrebuje viac mágie, preto sa teraz ľudia môžu tešiť z Fantastických zverov.

Foto: Distribútor

Mnohí si myslia, že Fantastické zvery sú predsa len o niečo lepšie, ako bol pôvodný Harry Potter. Prečo? Samozrejme, každý film mal svoje plusy a mínusy a mnohí radia medzi najlepšie zo série filmy Harry Potter a Väzeň z Azkabanu a Ohnivú čašu. Mnohým fanúšikom totiž záleží nie len na samotnom spracovaní filmu a hereckom stvárnení, ale aj na tom, do akej miery sa dej vo filme zhoduje s dejom v knižkách a zdá sa, že v ostatných častiach filmov tvorcovia na niekoľko dôležitých momentov akosi pozabudli.

Po prečítaní knižky mali od filmu fanúšikovia veľké očakávania

Ten, kto si najprv prečítal knižky a potom sa pustil do pozerania filmov, mohol zažiť mierne sklamanie. Tŕňom v oku je neraz napríklad Harry Potter a Polovičný princ. Kniha bola pre čitateľov nezabudnuteľným zážitkom, no film akosi ich očakávania nenaplnil. Nejeden fanúšik tvrdí, že vo filme chýba všetko, vďaka čomu bola kniha taká zaujímavá. Aj keď je záhada Polovičného princa napínavá, miestami sa dôraz kladie viac na príbeh zamilovaných teenagerov.

Foto: Distribútor

Je však pochopiteľné, že z tak rozsiahlej knihy sa do filmu nedá vtesnať všetko. Aby to tvorcovia zvládli, museli by byť zrejme čarodejníkmi. Okrem toho, očakávania všetkých fanúšikov nikdy nie je možné naplniť na sto percent. Niektorí stále budú tvrdiť, že svet Harryho Pottera je jednoducho dokonalý, kým iní sa len tak s niečím neuspokoja a stále budú hľadať vo filmoch či v knihách medzery.

Film Fantastické zvery sa nezakladá na knihách

Jeden z dôvodov, prečo môže byť pre niektorých film Fantastické zvery obľúbenejší je ten, že sa nezakladá na knihách. Diváci teda zrejme budú mať isté očakávania, nemôžu sa však sťažovať na to, že dej nie je totožný s dejom v knihách. Aj keď sa isté nedostatky už objavili aj tu, ako je napríklad fakt, že vo filme sa objaví postava profesorky Minervy McGonagallovej, tá sa však mala narodiť až o 8 rokov neskôr.

Okrem toho, niektorí fanúšikovia tvrdia, že herecké obsadenie vo Fantastických zveroch je jednoducho lepšie, ako bolo v sérii filmov Harry Potter.

unilad
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )