Foto: Warner Bros. Pictures

Zuzana Veslíková / / News
Allan Rickman zanechal po sebe cennú zbierku listov, ktoré nám pomôžu priblížiť si charakter tejto veľkej filmovej osobnosti.

Fanúšikovia Harryho Pottera si počas rokov zamilovali nielen svoje obľúbené filmové postavy, ale aj ich predstaviteľov. Medzi nezabudnuteľnú tvár tohoto filmu patrí určite aj Alan Rickman.

Alan Rickman, predstaviteľ učiteľa elixírov a vedúceho Slizolinu, Severusa Snapea, sa stal ihneď miláčikom mnohých ľudí. Aj preto bola jeho smrť začiatkom roka 2016, kedy podľahol rakovine pankreasu, veľkou tragédiou. Objavil sa však jeho osobný archívny materiál, ktorý približuje osobnosť tohoto skvelého herca a ako v nájdených listoch môžeme vidieť, aj človeka.
Severus Snape

Stvárniť filmovú postavu presvedčivo, nie je jednoduché. Najmä ak ide o takú náročnú postavu. Rickmanovi sa však podarilo zachytiť srdce aj dušu Severusa Snapea. A že tomuto filmu obetoval všetok svoj čas, svedčia aj nájdené listy. Táto osobná zbierka je v predaji na aukcii a ich publikovanie odhalilo, čo sa odohrávalo v hercovej hlave, počas rokov natáčania filmu Harry Potter a rovnako aj osobné vzťahy, ktoré mal s ostatnými protagonistami.

„Ďakujeme, že si stvárnením svojej postavy v HP2 dosiahol taký úspech. Viem, že neraz musíš byť frustrovaný, ale si neoddeliteľnou súčasťou filmu. A robíš to vynikajúco,“ napísal na pohľadnici producent David Heyman, ktorý obsadil Rickamana do role Snapea.

harry_potter

 

Archív odhaľuje, že Rickman nadviazal aj blízky vzťah s autorkou knižných predlôh, J. K. Rowlingovou a rovnako aj mladou hviezdou, samotným predstaviteľom Harryho Pottera, Danielom Radcliffom.

Radcliffe, ktorý začal s nakrúcaním už ako 11-ročný chlapec, poslal Rickmanovi prianie k Vianociam hneď po tom, ako spolu dokrútili prvú časť filmu. „Milý Alan, si fantastický herec. Vidíme sa budúci rok. Šťastné a veselé Vianoce prajem.“

„Vytvoril si najkomplexnejšiu postavu. Rozplakalo ma to. Ďakujem, že sa ti podarilo herecky vykresliť tento náročný charakter,“ napísala Rowlingová, krátko po premiére posledného dielu Harry Potter a Dary smrti – časť druhá.

HP

Táto zbierka je v predaji za 1 085 000 eur. Môžeme v nej vidieť, ako hlboko premýšľal o svojich rolách a tak isto nám prezradí veľa aj o osobnom živote samotného herca. Pre fanúšikov filmu Harry Potter je určite nedoceniteľná, pretože prináša obraz skutočného života ich obľúbených postáv.

Pozri aj: Matt Groening, tvorca Simpsonovcov, si nachystal prekvapenie. Už čoskoro bude Netflix vysielať jeho nový kreslený seriál

unilad.co.uk
0
Komentovať (0)