Foto: MovieStillsDB

Medzi týmito dvoma scénami je rozdiel iba 11 rokov. Dumbledore však akoby zostarol aj o 50.

Všimli ste si, že postava Dumbledora iba za niekoľko rokov extrémne zostarla? Fanúšikov Harryho Pottera zmiatlo, keď si uvedomili, aký je výrazný rozdiel vo vzhľade tejto postavy vo Fantastických zveroch a flashbackoch do minulosti vo filmovej ságe Harryho Pottera. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Fantastické zvery sú prequelom k Harrymu Potterovi, čo znamená, že sa ich dej odohráva pred udalosťami obľúbenej série o mladom čarodejníkovi. Dumbledore však pôsobí vo Fantastických zveroch podstatne mladšie, než vo flashbackoch z Harryho Pottera, aj keď sa líšia časovo iba o 11 rokov.

Zostarol aj o 50 rokov

Na Twitteri sa nad touto otázkou hlbšie zamyslela jedna fanúšička, ktorá zdieľala dve fotografie — prvá pochádzala z filmu Fantastické zvery a druhá z flashbacku v Harrym Potterovi. Záber na jednej bol situovaný do roku 1927 a na druhej 1938. A Dumbledore sa za tento krátky čas radikálne zmenil.

„Toto je Dumbledore v roku 1927 a toto v roku 1935… Čo sa stalo?“ opýtala sa na sociálnej sieti.

Dôležitý môže byť pohľad na túto postavu

V tomto období teda Dumbledore extrémne zostarol, zatiaľ čo v sérii Harryho Pottera sa až tak radikálne nemenil, napriek tomu, že roky ubiehali. Neboli by to však praví fanúšikovia, keby neprišli s možným vysvetlením tejto „chyby“.

Podľa jednej teórie, ktorú objavil UNILAD, je tento veľký rozdiel spôsobený perspektívou, ktorou sa na Dumbledorea pozeráme.

„Vo filmoch ho vidíme takého, akým naozaj je. No flashbacky, ktoré sa v Harrym Potterovi objavili, boli z pohľadu Toma Riddla a Dumbledora,“ podotkol a jeho vysvetlenie dáva nepochybne zmysel. No teórií o tejto nejasnosti pravdepodobne na internete nájdete ďaleko viac.

Najnovšie články