Foto: Twitter @iDnes / Twitter/Dane_heinich

Na kolotoči bola v nešťastnom momente aj 23-ročná Pavlína.

V sobotu popoludní prišla zo susedného Havířova šokujúca správa. Na tamojších slávnostiach došlo k odtrhnutiu sedačiek z výškového kolotoča, pričom incident si našťastie nevyžiadal žiaden ľudský život. Došlo však k ťažkým zraneniam. Tie sa týkajú aj mladej Pavlíny, ktorá sa pre CNN Prima rozhovorila o momentoch hrôzy.

Počas víkendu sa v českom meste Havířov konali slávnosti, na ktoré sa však nebude pamätať s úsmevom na perách. Ako sme uviedli v článku, v popoludňajších hodinách sa tam totiž odtrhli sedačky z retiazkového kolotoča, ktorý sa pri plnej prevádzke rotuje až vo výške 15 metrov.

Zranilo sa 17 ľudí, niektorí šli do nemocnice po vlastných

Medzi zranenými bolo viacero detí, podľa niektorých informácií väčšina. Dvaja ľudia utrpeli ťažké zranenia, ostatných 15 utrpelo stredne ťažké alebo ľahšie zranenia. Niektorí zo zranených sa do nemocnice dopravili dokonca sami, informovali sme v nedeľu ráno.

Podľa svedkov dopadla odtrhnutá časť kolotoča z takejto výšky na pokladne a zničila ich; viaceré obete podľa nich utrpeli zlomeniny nôh. Vyšetrovatelia zistili, že s uvedeným kolotočom boli problémy už v piatok: údajne nefungoval a ľudia žiadali vrátenie vstupného.

Cítila som, že niečo nie je v poriadku

Súčasťou nehody bola aj dvadsaťtriročná Pavlína Mihalová, ktorá necelých 48 hodín po havárií opísala svoje hrozivé spomienky: „Spomínam si, že kým sme vyšli hore, obsluhu „hnevalo“ ovládanie. Prišlo mi, že sa kolotoč točil veľmi rýchlo. Potom sme išli dole a namiesto toho, aby spomaľoval, nabral väčšiu rýchlosť. Bolo mi jasné, že je niečo zle,“ načala vo vyjadrení.

Mihalová si pamätá pád, potom až nemocnicu. Na sedačke s ňou bola aj jej sedemročná neter. „Povedala som jej, nech si schová nohy. Chcela som si ich tiež schovať, ale potom som cítila náraz. Pamätám si veľké rany a potom len ako volám o pomoc ľudí. Vzali mi neter a potom ma policajti a hasiči ošetrovali,“ uviedla žena, ktorá následne omdlela a pamätá si už len cestu do nemocnice.

Jazva do konca života

Síce sa písalo, že väčšina ľudí utrpela hlavne zranenia dolných končatín, Pavlína si „odniesla“ aj nepríjemné zranenie tváre. Žena, ktorá kvôli ťažkosti poranení naďalej ostáva v rukách lekárov, utrpela poškodenie nôh, brady aj sánky.

Ilustračná foto: TASR – Milan Kapusta

„Drôtujú vám to, zošívajú celú bradu, tú som mala fakt na polovicu. Budem mať strach pozrieť sa na seba do zrkadla, pretože viem, že už nebudem vyzerať ako predtým,“ ukončila Mihalová s vedomím, že pád jej spôsobil jazvu, ktorá sa podľa lekárov už nebude dať skryť.

Najnovšie články