Foto: TASR/AP, Profimedia

Alžbeta II. je pod dohľadom zdravotníkov na zámku Balmoral v Škótsku.

Na škótsky zámok Balmoral už prišli všetky deti britskej kráľovnej Alžbety II. – princovia Charles, Andrew a Edward a princezná Anna, ako aj Alžbetin vnuk princ William. Na ceste do kráľovninho sídla je aj princ Harry. TASR informácie prevzala zo staníc BBC a Sky News.

Článok pokračuje pod videom ↓

Lekári 96-ročnej kráľovnej vyjadrili vo štvrtok znepokojenie v súvislosti s jej zdravotným stavom a odporučili panovníčke zostať pod dohľadom zdravotníkov, oznámil Buckinghamský palác.

Lietadlo s Alžbetinými synmi – princami Andrewom a Edwardom, jeho manželkou Sophie i kráľovniným vnukom princom Williamom vo štvrtok popoludní pristálo na letisku Aberdeen na severovýchode Škótska, informuje BBC. Príslušníci kráľovskej rodiny sa z letiska do Balmoralu presunuli autami. Do Alžbetinho sídla už medzitým pricestovali aj následník trónu princ Charles s manželkou Camillou i jeho sestra, jediná Alžbetina dcéra princezná Anna.

Príde aj princ Harry

Na ceste do Škótska je už aj ďalší vnuk kráľovnej princ Harry. Pôvodne mal cestovať s manželkou Meghan, tá však nateraz zostala v Londýne. Podľa vyjadrenia Kensingtonského paláca zostala v britskej metropole aj manželka princa Williama Catherine. Do Škótska zatiaľ nepocestuje ani nová britská premiérka Liz Trussová, informuje stanica CNN.

Foto: Profimedia

Pred bránami Balmoralu aj Buckinghamského paláca v Londýne sa začali napriek dažďu zhromažďovať davy ľudí, píše BBC.

Najnovšie články