Foto: Profimedia

Napriek všetkým peniazom, ktorými disponuje, je mimoriadne ľudský a nemá problém sa napríklad porozprávať ani s bezdomovcami, ktorých inak spoločnosť odstrkuje na druhú koľaj.

Štvrtá časť Johna Wicka je vonku a opäť v ňom hviezdi mnohými milovaný herec Keanu Reeves. Patrí medzi jednu z najväčších hviezd Hollywoodu, no popri svojej bohatej kariére čelil v osobnom živote mnohým náročným skúškam a nástrahám. Postihlo ho veľa nešťastia, no napriek všetkému nezatvrdol a dnes je ľuďmi považovaný za osobu s láskavým srdcom. Toto by ste o ňom mali vedieť. 

V článku sa dozviete aj:

  • kedy ho opustil otec;
  • prečo nikdy nedokončil strednú školu;
  • koľko nešťastia ho v živote postretlo;
  • aká je pravda o virálnom meme so sendvičom;
  • aká je výška jeho majetku
  • o aké dobré činy sa zaslúžil.

Otec ich rodinu opustil, keď bol Keanu ešte dieťaťom

Keanu Charles Reeves sa narodil 2. septembra 1964 v Libanone, uvádza Britannica. Odjakživa sníval o herectve, až sa z neho stala významná hollywoodska hviezda. Už od malička však poznal nepriazeň osudu.

Portál Medium spomína, že vyrastal iba s mamou, pretože otec ich rodinu opustil, keď mal Keanu len 3 roky. Aby toho nebolo málo, časť zo svojho života navyše strávil vo väzení.

Foto: MovieStillsDB

Strednú školu nikdy nedokončil

Podľa všetkého bol Keanu stále veľmi ambiciózny, no čo sa školy týka, mal problémy. Vystriedal štyri rôzne stredné školy a z jednej ho dokonca vylúčili. Ako vysvetľuje Collider, napokon sa rozhodol naplno venovať herectvu a školu preto nikdy nedokončil.

Prelomový Matrix

Stal sa z neho jeden z najobľúbenejších hercov súčasnosti. Na svojom konte má bohatú hereckú kariéru a každý si ho okamžite spojí predovšetkým s Matrixom, postavou Johna Wicka alebo s filmami ako Diablov advokát, Bod zlomu či Nebezpečná rýchlosť.

Práve Matrixom spôsobil ošiaľ a stala sa z neho ikona akčných filmov. Jeho rola však nebola vôbec jednoduchá a zaujímavosťou je, že na kastingu bol vybraný aj napriek obrovskej konkurencii v podobe Brada Pitta či Leonarda DiCapria. Jeho osobný život však nebol taký ružový, ako by sa mohlo zdať…

Foto: MovieStillsDB

Sestra bojovala 10 rokov s rakovinou

Ešte začiatkom 90. rokov Keanovej sestre Kim diagnostikovali rakovinu krvi, píše SurvivorNet. Keanu sa rozhodol o ňu v týchto náročných časoch postarať a okrem upratovania jej napríklad aj varil. Aby jej bol nablízku, predal svoj dom. Jednoducho sa zachoval ľudsky a napriek svojej kariére urobil to, čoho by sa mnohí zdráhali.

Tento náročný boj napokon trval 10 rokov, no Kim z neho vyviazla živá. Keanu mal už v tom čase za sebou prvý Matrix a rozhodol sa urobiť dobrú vec. Časť zo svojho obrovského zisku venoval na boj proti rakovine. Dokonca v tichosti založil charitatívnu organizáciu.

Prišli o dieťa

Najnovšie články