Foto: MovieStillsDB

Až takéto úspechy Netflix zrejme ani nepredpokladal.

Streamovacia služba Netflix má na konte ďalší rekordne sledovaný seriál. Stala sa ním novinka, ktorá je v knižniciach predplatiteľov len mesiac.

Len 28 dní stačilo minisérii The Queen’s Gambit na to, aby doslova pobláznila svet. Príbeh o nadanej šachistke spôsobil medzi divákmi ošiaľ, po ktorom vzrástol nielen záujem o jednu z najstarších hier, ale rástla aj sledovanosť seriálu, ktorý ho spracoval. Niet sa preto čomu čudovať, že práve seriál s herečkou Anyou Taylor-Jones pokoril ďalší rekord na obľúbenej streamovacej službe aj v sledovanosti.

Foto: MovieStillsDB

Najsledovanejšia miniséria Netflixu

Ako informoval Netflix prostredníctvom svojich sociálnych sietí, The Queen’s Gambit si za prvých 28 dní od uverejnenia v knižnici pozrelo viac ako 62 miliónov účtov, čo z neho robí najsledovanejšiu minisériu v histórii streamovacej služby.

The Queen’s Gambit sa dokázal udržať v rebríčkoch najsledovanejších diel na prvých desiatich priečkach v 91 krajinách sveta, na prvom mieste dokonca v 63 z nich. Rekordná sledovanosť tiež zabezpečila zvýšený predaj hry šach naprieč celým svetom a do rebríčka bestsellerov dostala aj knižnú predlohu, podľa ktorej je miniséria nakrútená. Stalo sa tak 37 rokov po tom, čo bola knižka napísaná a vydaná. Tu ale rekordy nového seriálu nekončia.

Ako informoval web LAD Bible, tak rekordy súvisiace so šachom zaznamenal aj vyhľadávač Google. Podľa posledných štatistík užívatelia internetu po zverejnení a následnom úspechu seriálu hľadali častejšie cez Google články vysvetľujúce pravidlá šachu.

Miláčik divákov i kritikov

Netflix sa tak má naozaj čím chváliť, čo potvrdili aj viacerí kritici či diváci, ktorí The Queen’s Gambit hodnotia vysoko naprieč rôznymi filmovými webmi. V tomto prípade ide naozaj o veľké prekvapenie a úspechy. Len pre porovnanie – tretej sérii seriálu Stranger Things sa za prvý mesiac od uvedenia podarilo zlákať 64 miliónom účtom, čo z neho robí najsledovanejší seriál na pokračovanie. Čo sa týka filmov, tak tu je nepochybným kráľom tohtoročná akčná snímka Extraction. Tú si za mesiac pozrelo až 99 miliónov účtov.

Viac o novinke The Queen’s Gambit sa dozviete v našom samostatnom článku.

1
Uložiť článok
Komentovať