Radosť po Liškovom góle na 2:0

Radosť po Liškovom góle na 2:0, foto: TASR - Martin Baumann

Slováci majú za sebou tretí zápas majstrovstiev sveta v hokeji.

Slovensko má za sebou tretí zápas na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2019. S jedným z najväčších favoritov turnaja sme odohrali opäť skvelý zápas, v ktorom sme dvakrát vyhrávali o 2 góly.

Kanaďania vstúpili do prvej tretiny neskutočným tlakom. V prvých dvoch minútach sme sa nedokázali dostať z vlastnej tretiny a pred gólom nás zachránil reflexívnym zákrokom Rybár. Po nepríjemnom úvode sme však aj my ukázali, že vieme hrať dopredu a vypracovali sme si hneď niekoľko zaujímavých príležitostí. V siedmej minúte sme sa dostali do obrovskej šance a po skrumáži pred bránkou Kanady dotlačiť puk do bránky Sukeľ. Neskutočný výkon našich hokejistov vyústil do prečíslenia štyroch na dvoch, z ktorého sme dokázali streliť druhý gól zápasu. Gól dal Adam Liška.

Matúš Sukeľ pri prvom góle Slovenska
Matúš Sukeľ pri prvom góle Slovenska, foto: TASR – Martin Baumann

Napriek tomu, že skoro celú tretinu sme dokázali Kanadu tlačiť v ich útočnom pásme, po jednom útoku sme bohužiaľ inkasovali gól po pohotovej strele Manthu. Ďalšia nepríjemná situácia prišla iba 20 sekúnd po góle na 2:1, po Jarošovom faule sme museli hrať oslabení. Kanaďania presilovku využiť dokázali a necelé 2 minúty pred koncom vyrovnali na 2:2. 63 sekúnd pred koncom faulovali aj Kanaďania, a presilovku sme si mohli zahrať aj my. 5 sekúnd pred koncom tretiny faulovali hráči Kanady aj druhýkrát a my sme si presunuli presilovku o dvoch hráčov do druhej tretiny.

Zápas Slovenska s Kanadou bol neskutočne tvrdý
Zápas Slovenska s Kanadou bol neskutočne tvrdý, foto: TASR – Martin Baumann

Presilovku päť na tri sa nám nepodarilo využiť, no nasledujúcu päť na štyri sa nám využiť podarilo, po našej strele dopravil tečom puk za bránu Marko Daňo. Kanaďania nás dokázali zatlačiť a prežiť sme dokázali iba vďaka veľkej dávke šťastia. Potom sme sa však opäť dostali do prečíslenia a druhýkrát v zápase sme vyhrávali o 2 góly po úspešnej dorážke Adama Lišku. Pár sekúnd po našom góle na 4:2 sme opäť faulovali, na trestnú lavicu si išiel sadnúť Tomáš Tatar. Opäť sme sa nedokázali ubrániť a Kanaďania sa tešili po góle Marchessaulta.

Skrumáž pred našou bránkou
Skrumáž pred našou bránkou, foto: TASR – Martin Baumann

Akoby sa opakovala situácia z prvej tretiny, Kanaďania iba pár sekúnd po treťom strelenom góle dokázali vyrovnať na 4:4. Gól strelil po krásnej akcii Cirelli. Tento zápas sa hral v neskutočnom tempe a to potvrdil aj Tomáš Tatar, ktorý strelil Kanade náš piaty gól. Ten však po preverení videorozhodcom neplatil pre stret útočiaceho Pánika s brankárom Murrayom. Napriek tomu, že mal Tatar šancu streliť ďalší gól, nevyužili sme to, a Kanada nám dala 5 gól v zápase 3 minúty pred koncom. Patrika Rybára po tomto góle vystriedal v bráne Marek Čiliak. Druhá tretina sa tak skončila 4:5 v náš neprospech.

Tomáš Tatar pri svojej obrovskej šanci
Tomáš Tatar pri svojej obrovskej šanci, foto: TASR – Martin Baumann

Tretia tretina sa hrala opatrne aj keď si oba tímy dokázali vypracovať šance na strelenie gólu. Bolo však vidno, že ďalší gól by mohol rozhodnúť či obrátiť zápas na našu stranu. Po dlhom čase, keď sme mali puk na svojich hokejkách, sa nám po strele Sukeľa podarilo dostať puk do bránky, 5:5. Neskutočná atmosféra na štadióne sa ukázala aj na ľade a náš tím hral neskutočne dobre. Aj z toho vyplynul faul Kanaďanov, vďaka ktorému sme si zahrali presilovú hru, tú sme však nedokázali využiť a ani sa usadiť v útočnom pásme. 64 sekúnd pred koncom podrazil Černák Kanaďana, a my sme sa museli brániť. 2 sekundy pred koncom sme dostali gól a zápas sme prehrali 5:6.

Ďalší zápas odohráme v stredu o 20:15 s Nemeckom.