Foto: carovne_slovensko (Instagram), Pam Link (flickr)

Britský denník The Guardian v cestovateľských tipoch spomína aj Slovensko.

Dovolenka v strednej Európe veru nie je snom veľkého množstva turistov zo západnej Európy, Spojených štátov amerických, Ázie či iných častí našej planéty. Napriek tomu ponúka celý región obrovské množstvo zaujímavých miest a lokalít, ktoré by sa pokojne mohli zapísať do širšieho zoznamu najkrajších miest sveta.

V minulosti sme vám priniesli prehľad zaujímavých miest v Rakúsku, Česku či Maďarsku a pravidelne vás informujeme o krásach Slovenska. Na strednú Európu sa však najnovšie cestovateľskými očami pozrel aj prestížny britský denník The Guardian. V článku nechýbalo ani Slovensko. Zaujíma vás, čo o našej krajine napísali britské noviny?

Len pred pár dňami zverejnil britský denník The Guardian zaujímavý článok o dovolenkových tipoch v strednej Európe. V zozname sa pritom objavilo vedľa seba hneď niekoľko krajín z tohto regiónu. V Slovinsku The Guardian odporúča najmä oblasť v okolí Kupljeniku, doliny rieky Sáva a jazera Bled. V Chorvátsku okrem Istrie pozdvihujú i severovýchod krajiny a vnútrozemie s obrovským množstvom prírodných krás, ktoré ľudia dovolenkujúci na pobreží, často obchádzajú. V Čechách vraj netreba zabúdať na Krkonoše či Karlovy Vary.

Naši severní susedia si v článku denníka The Guardian zožali slávu Tatier, no nezabudlo sa ani na známy Bielovežský národný park pri hraniciach s Bieloruskom. Maďarsko má zas turistov lákať na Tokaj, kúpele či vtáčie rezervácie. Nás však zaujíma, čo je podľa The Guardian, najväčším lákadlom u nás na Slovensku. Tokaj i Tatry sú vyčerpané, čo to teda bude?

Slovenský raj

Ak ste ako najväčšie lákadlo našej krajiny tipovali Slovenský raj, potom ste rozmýšľali správne. Práve tento nádherný kus našej krajiny odporúča britský denník všetkým svojim čitateľom. Slovenský raj opisujú ako skutočný raj adrenalínovej turistiky. Rebríky, reťaze, stúpačky, úzke kaňony, doliny a vodopády na takmer 300 km turistických trás, sú skutočným klenotom, ktoré by sme mali ponúknuť každému nadšencovi prírody na svete.

Korytový vodopád waterfall in Piecky gorge
Wooden ladders in Piecky gorge

„Lov“ na medvede

Britskému denníku sa zdala zaujímavá a lákavá i populácia medveďov v našich horách. Odporúča preto lov na tieto majestátne zvieratá, no nie taký, ako vás možno napadne v prvom momente. Existuje totiž možnosť, „uloviť“ si medveďa v divokej tatranskej prírode na svoj fotoaparát a to v sprievode odborníkov a profesionálnych fotografov. Vďaka tomu môžete pozorovať pánov slovenských lesov v ich prirodzenom prostredí bez toho, aby ste ich rušili, či vystavili seba, alebo ich samotných akémukoľvek nebezpečenstvu. Viac o tejto atrakcii sa dočítate v našom staršom článku.

Brown Bear
Brown Bear Family on the Alert

Liptov a jeho syr

Posledným bodom, ktorým Briti vyzdvihujú Slovensko, je región Liptova. Ten láka najmä na stále pretrvávajúce tradície, kultúru, geotermálne pramene, jaskyne a najmä na syr. Pravý liptovský syr a s ním spojená klasická slovenská kuchyňa, to je pre návštevníkov Slovenska veľká výzva, ktorá prináša veľké gurmánske potešenie (aspoň vo väčšine prípadov).

Untitled
Liptov

Pozri aj: Na týchto miestach sa budete zaručene nudiť. 10 nudapláží na Slovensku, kde si môžete užiť absolútnu slobodu

TheGuardian
0
Uložiť článok
Komentovať