Foto: themagdalenaexperience, misiii.k (Instagram)

Kvôli kúpaniu a relaxu bez plaviek nemusíte cestovať do zahraničia. Nudapláže nájdete i na Slovensku.

Minulý rok sme vám priniesli podrobný prehľad miest, kde sa môžete okúpať v prírode a celkom zadarmo a to z východného, stredného i západného Slovenska. Niektorí ľudia však hľadajú veľmi špecifické lokality. Také, kde nepotrebujú plavky, kde sa môžu pohybovať, relaxovať a kúpať tak, ako ich príroda stvorila, bez obmedzovania sa plavkami. Preto vám prinášame prehľad 10 miest, kde nájdete úplne slobodné nudapláže. 

Nudapláže na Slovensku

Rusovce

V peknom prostredí lužných lesov v bratislavskej mestskej časti Rusovce, nájdete jednu z najobľúbenejších nudapláží na západnom Slovensku. Jazero v Rusovciach má štrkopieskové dno a trávnaté pláže. Bratislavskymi nudistami je využívané v letných mesiacoch v hojnom počte.

 

Zlaté piesky

Zlaté piesky patria v Bratislave medzi najobľúbenejšie letné lokality. Nudisti však majú oproti ostatným návštevníkom malú výhodu. Ich pláž je bezplatná a nachádza sa na druhom brehu, presne oproti oficiálnej pláži Zlatých pieskov.

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Erik Vaculčiak (@erikvaculciak),

Guláška

Štrkovisko pri Slnečných jazerách v Senci, známe ako Hlboké jazero je miesto, kde nájdete nudapláž s názvom Guláška. Tešiť sa tu môžete na veľmi čistú vodu, no negatívum môže byť nedostatok zelene. Ak sa chcete na nudapláž dostať, musíte od areálu Slnečných jazier prejsť až za železničnú trať.

 

Ratnovská zátoka

V Ratnovskej zátoke v blízkosti obce Ratnovce, nájdete na brehoch vodnej nádrže Sĺňava, miesto, kde sa plavky nenosia. Nudapláž s dlhou históriou (od 80.rokoch 20. storočia!) je však skôr vhodná na relax a slnenie, ako na samotné kúpanie. Môže za to bahnité dno nádrže i fakt, že na Sĺňave v posledných rokoch vzniklo známe centrum vodných športov.

 

Harčáš

Asi 2-3 km východným smerom od Komárna nájdete nudistickú pláž Harčáš. Nachádza sa na ľavom brehu Dunaja a je dlhá asi 300 metrov. Riečna pláž je rozdelená na niekoľko častí, no niekedy môžu byť podmienky i trošku stiesnené. Veľkosť pláže totiž kolíše vzhľadom na výšku toku Dunaja.

 

Šútovo

Miesto nabité westernovou atmosférou, ktoré mnohým pripomína známe scény z filmov Winnetou. Šútovské jazero je vyhľadávanou rekreačnou oblasťou a to dokonca i tých, ktorí na pláži plavky nenosia. Nájdete tu totiž i miesto vyhradené pre nudistov, stačí ak po príchode k jazeru, začnete vodnú plochu obchádzať zľava a určite toto miesto neminiete. Vzhľadom na polohu tohto jazera medzi Veľkou, Malou Fatrou a Chočskými vrchmi čakajte, že voda býva aj teplých letných mesiacoch chladnejšia.

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @simik.sitarova,

Vodárenské jazero

Z množstva Štiavnických tajchov je u nudistov najobľúbenejšie Vodárenské jazero. Práve táto lokalita je totiž dobré známa návštevou ľudí, ktorí sa pri relaxovaní nechcú obmedzovať plavkami. Oficiálne je síce miestna “pláž” zmiešaná, no každý si pri tajchu vie nájsť svoje miesto, bez ohľadu na to, aký štýl relaxu preferuje.

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa L U C I A (@lucyii),

Bukovec

Neďaleko Košíc pri obci Bukovec nájdete celkom dve vodné nádrže. Tá väčšia, medzi obcami Bukovec a Hýľov, slúži ako zásobáreň pitnej vody, a preto sa tu kúpať nemožno. Tá menšia však slúži ako zásoba vody pre US Steel Košice a rekreačné kúpanie je tu povolené. Nájdete tu aj označenú nudistickú pláž, ktorú využívajú najmä obyvatelia metropoly východu.

 

Geča

Neďaleko Košíc nájdete i ďalšiu lokalitu vhodnú pre nudistov. Je ňou jazero Geča, pri rovnomennej obci. Bývalé štrkovisko je však viac ako na kúpanie, vhodné na slnenie a relax. Ak vám ale nevadí spoločnosť kaprovitých rýb, potom sa neváhajte ani okúpať.

 

Krásna

Nudapláž neďaleko Košíc č. 3 je štrkovisko Krásna, ktoré nájdete v rovnomennej mestskej časti. I túto vodnú plochu využívajú najmä rybári, no ak vám to neprekáža, môžete sa vo vode na vlastnú zodpovednosť i okúpať. Pre nudistov je neoficiálne vyhradená južná časť nádrže.

 

#cestujemdoma

Spoznávaj Slovensko a jeho krásy, podpor domácu ekonomiku a cestovný ruch.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )