Foto: Photo by Jeffrey Czum from Pexels

Nie náhodou sa hovorí, že oči sú bránou do duše.

Vedeli ste, že približne 79 % ľudí na celom svete má hnedé oči? Naopak, najojedinelejšou farbou je zelená, ktorú majú iba 2 % ľudí. Možno vás prekvapí aj to, že pre každú farbu očí sú charakteristické nejaké iné osobnostné črty či zaujímavosti, čo je potvrdené aj viacerými vedeckými výskumami. 

Poďme sa na tie najzaujímavejšie pozrieť spoločne. Priniesol ich portál Brightside. 

#1 Ženy so svetlými očami majú vyšší prah bolesti

Tejto štúdii sa podarilo dokázať, že ženy so zelenými alebo modrými očami znášajú bolesť oveľa lepšie, ako ženy s hnedými. Okrem toho je zaujímavým aj zistenie, že ženy s tmavými očami majú viac negatívnych myšlienok. 

#2 Ľudia s hnedými očami sa považujú za dôveryhodných

Podľa nasledovného výskumu sa dokázalo, že ľudia považujú osoby s hnedými očami za viac inteligentné, milé a dôveryhodné. 

#3 Ľudí s modrými očami považujeme za atraktívnych

Rovnaký výskum ukázal, že ľudí s modrými očami považujeme za najatraktívnejších. Za najinteligentnejších ich však označilo len 7 % ľudí. 

#4 Ľudí so zelenými očami považujeme za kreatívnych

V tejto štúdii vedci zistili, že až 29 % ľudí považuje zelené oči za znak kreativity. Zároveň sa však ľudia so zelenými očami považujú aj za nevyspytateľných, a v niektorých krajinách sa dokonca táto farba očí považuje za “diabolskú”. Zrejme to však bude len preto, že je veľmi zriedkavá. 

#5 Ľudia s bledohnedými očami majú najviac psychických problémov

K veľmi zaujímavým výsledkom dospela aj táto štúdia, podľa ktorej majú ľudia s bledohnedými očami viac psychiatrických problémov, ako ľudia s tmavohnedými alebo “čiernymi” očami. Ešte zaujímavejšie je, že vo veľkej miere sa to potvrdilo predovšetkým u mužov.

Photo by Mathias Celis from Pexels

#6 Ženy s “čiernymi” očami majú nízke sebavedomie

Ďalší výskum dokázal, že ženy s úplne tmavohnedými očami, ktoré vyzerajú až ako čierne, sú väčšinou veľmi nespoločenské, a majú nízke sebavedomie. Naopak, muži s takouto farbou očí sú veľmi impulzívni a doslova vyhľadávajú dobrodružstvá. 

#7 Modrookí ľudia radi skúšajú nové veci

Tento výskum dokázal, že ľudia s modrými očami bývajú veľmi spoločenskí a sebavedomí. Tiež radi skúšajú nové veci, nadväzujú nové priateľstvá, a milujú dobrodružstvá. 

#8 Hnedookým ľuďom sa dobre pracuje pod tlakom

Ďalší výskum dokázal, že hnedookým ľuďom sa pracuje paradoxne najlepšie pod tlakom a v strese – sú vtedy najviac efektívni.

#9 Zelenookí ľudia sú optimistickí

Pokiaľ ide o vyhliadky do budúcnosti, tejto štúdii sa podarilo dokázať, že najväčšími optimistami sú ľudia so zelenými očami. Zároveň bývajú ohľadom svojej práce veľmi vášniví. 

#10 Život si najviac užívajú ľudia s hnedými očami

Ako sa ukázalo v tejto štúdii, heslom “žiť svoj život naplno” sa riadia najviac ľudia s hnedými očami. Okrem toho ide zároveň o ľudí, s ktorými je najľahšie udržať očný kontakt. 

brightside
Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať