Alexandra Geletová / /
Ste aj vy indigovým dieťaťom?

Počuli ste už o výraze „indigové deti“? Indigové deti sú ľudia, ktorí majú špeciálne či nezvyčajné, až “ adprirodzené“ schopnosti a vlastnosti. Väčšinou ide o ľudí, ktorí sú veľmi empatickí a majú silnú vôľu. Priatelia alebo rodina ich často pokladajú za “čudných”, no oni sami vedia, že sú tak trochu iní, a preto často do spoločnosti nezapadajú. Túto skupinu ľudí by sme mohli charakterizovať aj ďalšími vlastnosťami.

A ktovie, možno medzi indigové deti patríte aj práve vy.

#1 Nedokážete pochopiť, prečo sú ľudia často zlí a zákerní

Alebo možno aj dokážete, no je to pre vás veľmi ťažké, pretože disponujete obrovskou empatiou. A keďže máte schopnosť vcítiť sa do role ostatných, nemôžete k nim byť zlí.

#2 Cítite viac než ostatní

Keď skončí smutný film, plačete. Keď nadíde veselá chvíľa, ste šťastím bez seba. Vaše emócie sú vždy na maximum a každú jednu vec dokážete precítiť do najmenšieho detailu.

#3 Snažiť sa najlepšie, ako viete, vám nie je cudzie

Keď niečo robíte, dávate do toho všetko. Slová ako neviem, nedokážem, neurobím, vo vašom slovníku úplne chýbajú.

#4 V škole ste to nemali jednoduché

Aj keď sú indigové deti veľmi inteligentné, ich mozog možno nefunguje úplne na tých princípoch, akoby si to škola žiadala. Indigové deti sa neradi memorujú veci a zapamätávajú si ich, pretože v tom nevidia príliš veľký význam. Namiesto toho chcú vidieť a vedieť praktické či reálne využitie.

unsplash.com

#5 Vždy ste mali silnú túžbu vedieť, ako jednotlivé veci fungujú

Ak aj vy patríte k indigovým deťom, potom je možné, že ste prirodzene veľmi zvedavý tvor. Zaujíma vás, ako veci fungujú, aké princípy využívajú a vždy ste chceli vedieť niečo viac než ostatní.

#6 Nikdy ste neboli ako ostatní

Je zvláštne o tom takto hovoriť, ale vy to niekde vo svojom vnútri viete. Vždy ste sa od ostatných odlišovali, vždy ste cítili, že ste nejaký iní. Ale viete čo? Na tom nie je nič zlé. Byť iný nie je nič zlé.

#7 Chceli ste nájsť alebo ešte stále hľadáte zmysel života

Radi polemizujete a filozofujete. Radi premýšľate nad vecami, ktoré by ostatným ani nenapadli. A preto, vašou obrovskou túžbou bolo nájsť zmysel vášho života. Zmysel toho, prečo ste vlastne tu a prečo robíte to, čo robíte.

#8 Ste otvorený novým veciam

Keďže ste prirodzene zvedaví, chcete vedieť čo najviac. Ste otvorení novým veciam a máte radi všetko, čoho sa ostatní boja. Máte radi všetko nevšedné či nepoznané.

unsplash.com

#9 Zaujíma vás všetko paranormálne

Nie je to nevyhnutné pravidlo, no všetko, čo je obalené rúškom tajomstva, všetko nadpozemské či paranormálne, vo vás vyvoláva obrovský záujem.

#10 Nerešpektujete pravidlá

Nie je to o tom, že by ste mali problém rešpektovať autority, no taktiež nebudete slepo rešpektovať niečo len preto, že to niekto povedal. V prvom rade chcete pochopiť, prečo je to tak, prečo je dané pravidlo pravidlom a keď to bude dávať reálny zmysel, až potom ho začnete uznávať.

#11 Ste vyspelejší než mnoho ľudí vo vašom veku

Ste nezávislí, inteligentní, empatickí, máte vlastný rozum a nebojíte sa ho používať, ste jednoducho iní než zvyšok a často ste na svoj vek aj o dosť vyspelejší.

#12 Niekedy sa môže ostatným zdať, že máte ADHD

Nie ste úplne hyperaktívni, no obsedieť na jednom mieste taktiež nedokážete. Ste radi v pohybe, neustále musíte niečo robiť a ak by ste mali sedieť doma na zadku, pravdepodobne by ste sa z toho zbláznili.

#13 Ste talentovaní rozprávači

Príbehy, ktoré rozprávate, sú pútavé, zaujímavé, niekedy možno vtipné a hlavne – nechýba im pointa. Máte obrovskú predstavivosť a ľudia vás milujú počúvať.

unsplash.com

#14 Všetko vás dokáže jednoducho vystrašiť

Napriek tomu všetkému, všetkým vaším vlastnostiam, ktorými disponujete, aj tak sa dáte veľmi ľahko hocikým a hocičím vystrašiť.

#15 Uvedomujete si, že ste „špeciálni“

Ale nie v tom narcistickom slova zmysle. Nie ste namyslení. Nerobíte zo seba niečo viac. Vnútorne však cítite, že ste tu na to, aby ste robili niečo väčšie než ostatní. Máte radi veľké výzvy a nebojíte sa ich.

#16 Nie všetko je vo vašom živote o peniazoch

Peniaze u vás nehrajú hlavnú rolu. Samozrejme, sú podstatné, no niektoré hodnoty sú ešte podstatnejšie.

#17 Ste kreatívna duša

Vo vašich očiach sa nachádza celý vesmír. Vo vašej hlave sa nachádza nespočetné množstvo skvelých nápadov a veľkých myšlienok. Ste veľmi kreatívny človek a presne taký je aj váš život. Žiadna nuda či stereotyp.

unsplash.com

Pozri aj: Psychológovia tvrdia, že toto je najmilší typ osobnosti. Ak máte týchto 10 charakteristík, ste ním aj vy

thoughtcatalog
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)