"Čo ak nikdy nestretnem lásku svojho života?" Toto je smutná otázka, ktorú sa častokrát pýtame sami seba. Veríme v "pravú lásku" alebo aspoň v niekoho, s kým si vieme predstaviť riešiť zbytok nášho života. Chceme niekoho, ku komu sa na konci dňa môžeme schúliť, kto sa o nás postará keď sme chorí a kto bude počúvať naše rozprávanie po práci. Všetci v to veríme. Sme ľudia. 

Je tu jedna vec o hľadaní lásky – neustále nás ovplyvňuje. A nie sme radi, ak si to musíme priznať. Láska nás však poháňa v našich rozhodnutiach, aj keď nie je v našich popredných myšlienkach. To je presne ten dôvod, prečo ste si minulý týždeň kúpili nové nohavice. Preto ste cez víkend išli na tú grilovačku. To je dôvod, prečo sa niekedy cítime neistí a máme strach, čo všetko ešte len príde. Láska je to, čo nás inšpiruje vo väčšine našich veľkých zmien.

pixabay
pixabay

Takže ak by ste vedeli a mali istotu, že láska nikdy nebude vaša, čo by ste vo vašom živote robili inak? Ako by sa zmenili vaše každodenné rutiny? A čo vaše dlhodobé plány? Vaša prvá reakcia môže byť “nič”. Koniec koncov, ste šikovný človek a máte svoje plány, ktoré nezahŕňajú nikoho iného. Toto robíme všetci, ale skúsme sa hlbšie zamyslieť. Pretože tu je to, čo si nechceme o láske priznať: sú to barle, ktoré budeme používať po zbytok nášho života. To, že jedného dňa bude niekto milovať naše chyby, nie je ospravedlnenie pre to, aby sme na nich neskúsili pracovať.

Chceme, aby nás niekto vytiahol z najtemnejšej hodiny a zachránil nás. Ale, čo ak by sa to nestalo? Museli by sme začať robiť všetko inak. Ak by sme vedeli, že láska nikdy nebude pre nás, ako by sme si usporiadali zvyšok nášho života? Malo by to silnejší vplyv na našu kariéru a sklon k úspechu? Alebo by ste investovali čas do seba – išli by ste na niekoľkotýždňovú dovolenku, mimo svojho každodenného pohodlia? Ak by ste vedeli, že nikdy nebudete mať románik, kde by ste hľadali vzrušenie a nové chvíľky?

pixabay
pixabay

A čo vaše ďalšie vzťahy – vážili by ste si ich potom viac? Chceli by ste viac času stráviť s vašou rodinou, ak by ste vedeli, že práve títo ľudia vás budú najsilnejšie milovať do konca svojho života? A čo vaše priateľstvá? Starali by ste sa viac o ľudí, ktorých máte platonicky radi ak by ste vedeli, že nikto vás nebude milovať romanticky? Chceli by ste ukázať trocha viac zo svojho života?

pixabay
pixabay

Viem, bolo by to zničujúce a bolestivé, ale na konci by sme si možno uvedomili, že sme slobodní. Bez strachu by sme boli sami a možnosti, ktoré by sa nám otvorili, by boli nekonečné. Dalo by sa žiť na každom kontinente. Mohli by sme sa vrátiť do školy a byť tak vzdelaní, ako by sme chceli bez strachu, že náš dlh by nakoniec musel splatiť niekto iný. Láska nás brzdí v nekonečnom množstve spôsobov, ktoré si snáď ani neuvedomujeme. A zárukou jej neprítomnosti je len to, že nájdeme skutočný zmysel pre slobodu.

Vzhľadom k tomu, že by sme už nemuseli hľadať lásku svojho života, by sme mali možnosť si konečne uvedomiť, že môžeme milovať aj sami seba, že sa môžeme vyvíjať, skúšať nové veci, rozmaznávať sa a budovať svoje vnútro tak, aby bolo schopné väčších vecí, než sme kedy dúfali. Mohli by sme byť všetkým, čo sme hľadali. Mohli by sme postaviť naše spriaznené duše v sebe.

pixabay
davidwolfe

A je tu ešte jedna vec – všetci musíme prestať čakať na niekoho, kto by nám ukázal, ako zmeniť naše životy. Buďme my tá osoba, na ktorú čakáme. Toto je jediná vec, ktorú vieme iste – že cez každý úspech, každé zlyhanie, každý strach a každý zisk, ktorý sa nám stane do dňa, kedy zomrieme, buďme prítomní. Buďme osoba, ktorá dokáže prijať svoje odmeny, ktorá sa podrží, keď nebude vládať. Buďme niekto, kto sa dostane zo zeme stále, keď je k nej zrazený.

pixabay
pixabay

Musíme oceniť všetko, čo si prinesieme do vlastných životov. Pretože ironickou pravdou je, že sme príťažliví, ak sa nebojíme toho, či sme príťažliví. Ak každý deň budeme žiť s istotou, slobodne a bez obmedzenia. Mohli by sme zmeniť nielen svoj život, ale aj životy ľudí okolo nás.

pixabay
pixabay

Prestaňte hľadať “pravú lásku” do konca svojho života. Buďte “pravá láska” a nech všetci ostatní hľadajú Vás.

psych.sk (Stella K.), brightside.me
Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )