Foto: Warner Bros

Ste verní fanúšikovia? Tieto chyby ste si určite veľmi dobre všimli.

Ak ste fanúšikom Harryho Pottera, ktorý videl len filmy, ale nikdy nečítal knihy, chýba vám asi 1/3 príbehu. Nepoznáte rôzne scény a postavy, ktoré pridávajú čarodejníckemu svetu tú správnu hĺbku. Na druhej strane aj filmové adaptácie nám priniesli scény plné emócií, ktoré v knihách nie sú. Zatiaľ čo každý fanúšik kníh má svoj vlastný zoznam vecí, ktoré sú medzi knihami a filmami rozdielne, my vám prinášame náš vlastný.

Vo filme chýba „Úmrtná párty“ Bezhlavého Nicka

V druhej knihe pozýva chrabromilský duch Hermionu, Harryho a Rona na svoju úmrtnú párty. Vo filme táto scéna úplne chýba, ale myslíme si, žeby bolo skvelé vidieť ju tam.

wikimedia.org

Kde bola Winky?

Crouchova pomocníčka Winky, bola vo štvrtej knihe a v neskorších častiach príbehu skutočne veľmi dôležitá, avšak vo filmoch sa ani len neukázala.

Život Petra Pettigrewa

Ehm, čo? V knihe sa Pettigrewova strieborná ruka, ktorú dostal od Temného pána, rozhodne zaútočiť naň ho a nemilosrdne ho uškrtiť. Vo filme však takúto scénu nenájdeme.

Hermionina spoločnosť na záchranu domácich elfov – SOPĽOŠ

SOPĽOŠ je spoločnosť na podporu blahobytu Elfov, ktorú vytvorila Hermiona. Vo filmoch sa toho veľa o spoločnosti SOPĽOŠ nedozvieme, čo je veľká škoda.

Harryho oči mali byť zelené, nie modré

Toto bol skutočne fakt, ktorý zmenil všetky filmy. Harry mal mať oči po svojej matke, Lily.

wikimedia.org

V šiestom filme sme sa vôbec nedozvedeli, prečo bol Snape Polovičný princ

Kniha elixírov so všetkými užitočným radami, ktoré robia Harryho vynikajúcim študentom, patrila mladému Severusovi Snapovi, ktorý mal polovičnú krv. Snape, bol práve ten, komu dala jeho mama meno princ. Bol to práve on, kto mal muklovského otca, ktorý ho bil.

Harry v knihe Bazový prútik nezničí

V skutočnosti ho použil na opravu svojho prútika a neskôr ho vráti do Dumbledorovej hrobky. Keďže Harry je posledným „pravým majstrom“ tohto starého prútika, ak by niekedy zomrel, sila, ktorú má tento prútik, by zomrela spolu s ním.

wikimedia.org

Poznáte Záškolácku mapu, že?

Ale viete, kto ju vytvoril? Áno, boli Remus „Námesačník“ Lupin, Peter „Červochvost“ Petegrew, Sirius „Tichošľap“ Black  a Harryho otec, James „Paroháč“ Potter. Títo štyria boli najlepšími priateľmi a snažili sa pomôcť Lupinovi pri ťažkých situáciách, ktoré prežíval ako vlkolak. Tajne sa cvičili ako neregistrovaní animágovia, aby mu pomohli vyrovnať sa s jeho stavom. Toto všetko bolo z filmu úplne vynechané, čo je veľká škoda, pretože Červochvosť (ktorý tajne pracoval pre Lorda Voldemorda), bol Potterovym tajomníkom a dôvodom, prečo Voldemort prišiel do domu Lili a Jamesa a zabil ich. Každý v Ráde si myslel, že je to Sirius, ktorý zradil Jamesa.

wikimedia.org

Harryho a Ginnina prvá pusa bola ÚPLNE iná

V knihách Ginny vbehne do miestnosti a pobozká Harryho pred všetkými. Je to veľmi vášnivé. Ginny totiž nepozerá na ostatných, hľadí iba na Harryho. Toto je jedna zo scén, ktorá bola vo filme úplne zmenená. Ginny v knihách sa s Ginny vo filmoch ani trocha nepodobá.

V knihe sa o tom, ako použila Hermiona kúzlo Obliviate, dozvieme len minimum

V knihe sa dozvieme len to, ako to Hermiona povie Harrymu a Ronovi. Vo filme však vidíme celú scénu, čo je veľká zmena, pretože sa konečne zmenilo to, že filmy nám skôr z deja ubrali ako pridali.

Dudleyho zbohom je úplne iné

Táto scéna nám bola z filmu úplne vzatá a nedovolila nám preto vytvoriť si o Dudleym dobrú mienku. V knihe sa dozvedáme, ako sa Harry lúči si svojou druhou rodinou a potrasie si s Dudleym ruky a navzájom si poprajú šťastie.

Nedozvedáme sa, že vyvoleným mohol byť aj Neville

Dobre, filmy nám ukázali osobnosť Nevilla ako veľmi oddaného a nebojácneho, avšak zabudli nám ukázať aj to, že v skutočnosti mohol byť aj Neville tým vyvoleným. Proroctvo totiž platí nielen na Harryho, ale i na Nevilla. Ten sa tiež narodil rodičom, ktorí sa Voldemortovi trikrát vzdorovali a taktiež sa narodil aj siedmeho v mesiaci.

Dumbledorova reakcia na to, keď sa v Ohnivej čaši objavilo Harryho meno

„HARRY, VLOŽIL SI DO OHNIVEJ ČAŠE SVOJE MENO !?!?!?“ Také bolo vystupovanie Dumbledora v filme. Avšak, v skutočnosti bol Dumbledore v celej scéne veľmi pokojný.  „Dal si do Ohnivej čase svoje meno, Harry,“ povedal Dumbledore veľmi pokojne. Je to veľmi dôležitý fakt, lebo po prvé, nám to ukazuje, ako Dumbledore s rešpektom zaobchádza so svojimi študentami a po druhé to, že Dumbledore sa určite pokúšal čítať Harryho myšlienky v mysľomise.

wikimedia.org

Ktoré scény vám chýbajú vo filme? Myslíte si, že by nejako ovplyvnili tieto filmy?

Pozri aj: Toto sú najväčšie problémy sveta Harryho Pottera, o ktorých však hovorí len málokto

list25.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy