Tu je sedem najdôležitejších vecí, ktoré by ste si mali navždy nechať naozaj pre seba.

Každý má nejaké tajomstvá. Či už nás „trápia“ naše vlastné, alebo držíme v tajnosti informácie, ktoré nám zverili naši priatelia. Existuje však niekoľko vecí, ktoré by ste mali držať v tajnosti, len tak, pre istotu. Keď o nich budú vedieť iní ľudia, jednoducho vám to do života zrejme neprinesie nič dobré.

Životné plány

tajomstvo1
theatlantic.com

Nikdy nikomu neukazujte alebo neprezrádzajte svoje ambiciózne plány. Mlčte o nich až do chvíle, kým sa vám ich nepodarí naplniť. Takéto plány majú často slabé miesta, či nepremyslené detaily, ktoré ste si možno nevšimli. Ľudia vo vašom okolí by vám to mohli dať dostatočne pocítiť, z čoho upadnete do nepríjemného stavu a budete skľúčení. O to ťažšie sa vám budú tieto plány plniť.

Dobré skutky

tajomstvo2
thepetitionsite.com

Nedeľte sa zámerne s druhými o informácie, ktoré sa týkajú dobročinnosti, štedrých darov alebo charitatívnej činnosti. Najväčšou prednosťou takýchto skutkov je to, že za niečo dobré nečakáte nič na oplátku, a nečakáte ani žiadne uznanie od druhých. „Vychvaľovať sa“ takýmito skutkami veľakrát zaváňa aroganciou. Ak však máte pocit, že je to naozaj potrebné, mali by ste sa zamyslieť nad tým, prečo je pre vás také dôležité, aby ostatní ľudia vedeli o vašich dobrých skutkoch. Nie je to len túžba byť pochválený?

Životný štýl

tajomstvo3
thetaste.ie

Nikdy neodhaľujte veci ohľadom svojho životného štýlu. Nehovorte o novej diéte, ktorá je úžasná ani o tom, ako ste prekonali svoje zlozvyky, a hlavne nie o tom, čo je dobré a čo je zlé. Ak ste sa vzdali svojich „potešení“ pre nejaké vyššie duchovné ciele či pre rozvoj vašej osobnosti, potom nemá zmysel o tom hovoriť. Váš emocionálny stav by mal byť harmonický a vyrovnaný. Ak sa chválite pred ostatnými alebo dokonca prijímate komplimenty na svoju osobu, asi nebudete až taká vyrovnaná osoba, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Snaha sa (ne)cení

tajomstvo4
returnofkings.com

Ďalšia z vecí, o ktorých by ste mali pomlčať, sú okamihy, kedy ste prejavili svoju odvahu či hrdinstvo. Každý z nás čelí rôznym výzvam každý jeden deň. Bojujeme nielen so svetom, ale aj s našimi myšlienkami. Vaše snaženie bude odmenené výsledkami a dobrým pocitom. No nie je na vás rozhodovať o tom, či sú dané hrdinské činy hodné uznania. V tom spočíva čaro lekcie.

Otázky bytia

tajomstvo5
santabanta.com

Nikdy by ste nemali zdieľať svoje myšlienky a názory na náboženstvo, vesmír, či otázky o živote a smrti. Je to skôr len váš osobný výklad, než nejaká objektívna pravda. Šanca, že sa potom budete cítiť dobre, je mizivá. Skôr to ostane v rovine, že sa budete snažiť presvedčiť druhých o svojej pravde a o tom, že oni sa mýlia.

Ostane to v rodine

tajomstvo6
aifs.gov.au

Nikdy by ste nemali odhaľovať prípadné konflikty alebo problémy, ktoré sa týkajú vášho rodinného života. Vždy majte na pamäti, že čím menej tajomstiev o svojej rodine prezradíte, tým silnejšie sa stanú. Rodinné problémy sa vždy vedia vyriešiť len v kruhu rodiny. Čím viac sa budete „žalovať“ ostatným, tým ťažšie bude pre vás tieto problémy prekonať.

Klebety

tajomstvo7
positivechick.com

Nikdy nehovorte ani nešírte nejaké nepríjemné alebo nevhodné informácie o druhých. Nestarajte sa do toho, čo druhí robia alebo nerobia. Rovnako, ako si môžete zašpiniť obľúbené tričko, môžete si zašpiniť aj svoju myseľ. Takéto osoby, čo o všetkom vedia a všade boli a pritom ešte roznášajú klebety, dokážu z ľudí odčerpať veľa energie. Ak budete v spoločnosti veľa klebetiť, nevzbudíte veľmi dobrý dojem a navyše vám nikto nebude dôverovať.

Pozri aj: 10 viet, ktoré by ste nikdy nemali hovoriť nahlas, pretože dokážu poriadne ublížiť

brightside
Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy