Alexandra Geletová / /
Možno sa cítite oproti ostatným neatraktívne.

Hneď na začiatok by ste však mali vedieť, že máte o sebe naozaj nízku mienku. Som si takmer istá, že v skutočnosti ste krásne bytosti. A nie, nehovorím to len tak, aby som vám pozdvihla náladu. Myslím to vážne. Smrteľne vážne. Ale ak predsa len neveríte a chcete sa cítiť atraktívnejšie, potom by ste mali vyskúšať tieto tipy. A hádam sa váš názor na seba zmení.

#1 Vystrite sa

Držanie tela je dôležité. Vypnite hruď, lopatky zatlačte k sebe a vystrite sa. Hneď sa budete cítiť lepšie.

#2 Kupujte si oblečenie, ktoré vám dokonale sadne

Boli by ste prekvapení, koľko ľudí si kupuje zlú veľkosť svojho oblečenia. Možno si myslíte, že vám sa to stať nemôže, ale skúste si nabudúce v obchode vyskúšať aj inú veľkosť a uvidíte, že aj vy možno patríte medzi nich.

#3 Nezanedbávajte hygienu

Čistota pol života? Samozrejme. Nezanedbávajte hygienu za žiadnych okolností.

#4 Zmena šampónu

Pri tej hygiene ešte trochu ostaňme. Ak máte pocit, že vaše vlasy sú hotová katastrofa, skúste zmeniť značku šampónu. Niekedy to dokáže urobiť zázraky.

#5 Jedzte ovocie a zeleninu

Nie preto, aby ste schudli, ale preto, že milujete svoje telo a chcete mu dať tie správne vitamíny, živiny a dostatok energie. A navyše, krása pochádza zvnútra.

#6 Nezabudnite na parfém alebo kolínsku

Ľudia sú prirodzene priťahovaní k tým, ktorí dobre voňajú. Hádam to bude náš zvierací inštinkt. Uistite sa teda, že máte na sebe vôňu, ktorá je jednoducho neodolateľná.

unsplash.com

#7 Viac sa usmievajte

Ďalšia pravda. Ak sa budete usmievať, na ľudí to bude pôsobiť atraktívnejšie.

#8 Vytvorte si vlastný štýl a nebojte sa toho

Obliekate a upravujete sa v prvom rade podľa toho, čo sa páči vám. Nebojte sa preto vytvoriť si svoj vlastný štýl a ísť si za ním.

#9 Hydratujte svoju pokožku

Vaše telo je chrám, v ktorom žijete. A tak by ste k nemu mali aj pristupovať. Nezabudnite na krémy a hydratáciu.

#10 Zosumarizujte si svoj život – alebo na začiatok aspoň obočie

Obočie je jedným z prvých vecí, ktoré si na druhom všimnete. Uistite sa preto, že vaše obočie je tak dobré, ako len môže byť.

#11 A nezabúdajte ani na úpravu nechtov

A okrem obočia si všímame aj nechty. Napoly zošúchaný lak, špina pod nechtami či zlomené nechty vám na atraktivite rozhodne nepridajú.

#12 Neskrývajte to, na čo ste hrdí

Ak sa vám páčia vaše nohy, prečo ich neustále skrývať za dlhé sukne? Skúste nabudúce niečo, v čom vyniknú. Ak sa vám páčia vaše vlasy, prečo namiesto obyčajných drdolov nevyskúšať rôzne účesy, z ktorých ostatní padnú na zadok? A v tomto duchu pokračujte so všetkými vašimi prednosťami.

#13 Zvoľte správny odtieň mejkapu

Nie príliš svetlý, nech nevyzeráte ako mŕtvola. Ale zas ani príliš tmavý, nech vaša tvár nepôsobí ako pomaranč. S výberom mejkapu si dajte načas a nájdite ten správny odtieň.

#14 Topánky sú základ

Ďalšia z vecí, ktorá nám bleskovo udiera do očí a dokáže povedať veľa. Topánky. Dbajte teda na to, aby ste na nohách mali niečo reprezentatívne.

unsplash.com

#15 Kúpte si okuliare, ktoré pasujú vášmu typu tváre

Nosenie okuliarov už v dnešnej dobe vôbec nemusí byť kríž, práve naopak. Ak zvolíte k vašej tvári správny model, môže sa z toho stať nádherný kúsok.

#16 Nezameriavajte sa len na vonkajšiu krásu

Aj keď je tomuto bodu ťažké uveriť, najmä ak v tomto článku spomíname najmä náš vonkajší výzor, tak pamätajte, že to nie je všetko. Pretože sú to krásne mysle, čo okúzlia ostatných.

#17 Zbavte sa zlozvykov

Fajčenie, príliš hlasné žuvanie žuvačky, mľaskanie, sŕkanie polievky alebo nápoja cez slamku a mnohé ďalšie.

#18 Trochu sebavedomia

Nádych, výdych a pamätajte si, zvládnete to. Nemusíte sa ničoho báť.

#19 Buďte milí

Zbytočne nevytvárajte konflikty, nerýpte a nemajte blbé poznámky, ak nemusíte. Namiesto toho sa snažte udržiavať dobrú a priateľskú atmosféru.

#20 Zapracujte na reči tela

Očný kontakt, úsmev a správne držanie tela, o ktorom sme už hovorili, sú zaručené stratégie, ako zapôsobiť na ľudí.

#21 Rozprávajte o druhých to, čo by ste chceli, aby oni hovorili o vás

Nezhadzujte ostatných za ich chrbtom a neohovárajte ich. Hovorte o nich iba tak, akoby ste chceli, aby sa hovorilo aj o vás. Teda pekne. A uvidíte, že všetko sa vám raz vráti.

unsplash.com

#22 Zostaňte hydratovaní

Zatočte s bolesťami hlavy a zlou náladou. Nezabúdajte na dva litre vody denne.

#23 Buďte v pohode, akoby o nič nešlo

Nepreháňajte to so snahou. Nesnažte sa viac, ako je nutné. Vezmite to všetko zľahka a v pohode – akoby vôbec o nič nešlo.

#24 Ukážte svoju vášeň

Ak niečo milujete a ste pre to zapálení, ukážte to celému svetu. Neexistuje nič atraktívnejšie, než keď ostatní vidia vašu vášeň a záujem.

#25 Tvárte sa, že viete, čo robíte

Aj keď v skutočnosti neviete. Aspoň sa tak tvárte. Ten druhý totiž nespozná rozdiel.

#26 Nepodceňujte sa

Ale hlavne, nepodceňujte sa. Nehovorte sami sebe škaredé veci. Dovoľte si byť aj vo svojich vlastných očiach atraktívnym človekom.

Pozri aj: 30 vecí, do ktorých by ste mali prestať investovať energiu, ak sa chcete v živote posunúť ďalej

thoughtcatalog
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)