Foto: Profimedia

Po ostrom výsluchu zo strany Deppovej právničky sa rozhodla brániť svoje meno.

Na Amber Heard sa v uplynulých týždňoch spustila vlna kritiky. Dôvodom bolo hneď niekoľko jej tvrdení, ktoré sa ukázali ako nepravdivé. V priebehu minulého týždňa sa snažila pred súdom vysvetliť svoju negatívnu povesť, ktorú si pred ľuďmi získala, píše The Independent

Článok pokračuje pod videom ↓

Ostro sledovaný súdny proces priniesol množstvo kontroverzných, v niektorých prípadoch až bizarných obvinení, smerujúcich na jednu alebo druhú stranu. Čo sa týka sympatií v očiach širokej verejnosti, z reakcií na sociálnych sieťach môžeme usúdiť, že vyhráva jednoznačne Johnny Depp.

Amber Heard pred súdom Foto: MovieStillsDB

Vytiahla z nej klamstvo priamo pred súdom

Najlepšie pre Amber Heard nedopadol ani krížový výsluch, počas ktorého z nej právnička Deppa vytiahla priznanie o klamstve. Ukázalo sa, že keď niekoľkokrát tvrdila, že darovala polovicu zo 7 miliónov získaných z rozvodu na charitu, vlastne nehovorila pravdu. Viac o tomto priznaní sa dočítate v našom článku nižšie.

Vraj ju ľudia označujú za klamárku kvôli Deppovej sláve

Amber sa snažila pred súdom vysvetliť, prečo tvrdila to, čo tvrdila. Na otázku protistrany, či jej išlo iba o to, aby sa vykreslila v dobrom svetle, odpovedala, že nie.

„Chcem očistiť svoje meno. V tom čas ma nazývali klamárkou a spochybňovali moje motívy. Považovala som za dôležité objasniť to,“ uviedla. „Nemôžu ma označovať za klamárku iba pre to, lebo mal Johnny väčší dosah na verejnosť,“ vysvetlila.

Pokúsila sa teda vysvetliť, prečo ju môžu ľudia vnímať ako klamárku, a že je to v podstate chyba slávy Johnnyho Deppa. Na druhej strane tento druh publicity a obvinenia, ktoré padali na jeho hlavu, mali dopad aj na jeho hereckú kariéru. Podobnej situácii teraz čelila aj Amber.

Johnny Depp pred súdom Foto: Profimedia

Chceli ju nahradiť

Vznikla petícia za jej odvolanie z filmu Aquaman 2, ktorú doteraz podpísalo takmer 4 a pol milióna ľudí. A toto číslo každou sekundou narastá. Dokonca sa v posledných dňoch hovorilo o tom, že ju štúdio Warner Bros chce skutočne nahradiť. Napokon sa v novej verzii scenára síce objavila, ale jej minúty na plátne budú skresané.

Aj keď bola ako dôvod uvedená nefungujúca chémia medzi herečkou a jej kolegom, agentka Amber verí, že skutočným dôvodom bola práve jej pošpinená povesť. Práve preto najväčšou výhrou v tomto súdnom spore možno ani nie sú samotné peniaze (aj keď ide nepochybne o obrovskú čiastku), ako očistenie si mena pred verejnosťou.

0
Uložiť článok
Komentovať