Fínsky brankár inkasuje prvý gól od našich hokejistov

Fínsky brankár inkasuje prvý gól od našich hokejistov, foto: TASR- Martin Baumann

Slovensko sa dnes predstavilo v druhom zápase na MS 2019 v hokeji s reprezentantmi Fínska.

Slovensko odohralo na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji ďalší skvelý zápas. Napriek tomu sme však nedokázali zdolať Fínov a prehrali sme 2:4.

Začiatok prvej tretiny sa hral hokej z jednej strany na druhú. Počet šancí bol vyrovnaný no najväčšiu si vypracovala naša prvá formácia s Pánikom, Tatarom a Krištofom. Veľkú šancu mal aj Lantoši, no z dobrej pozície minul bránku. V polovici zápasu nás dokázali Fíni zatlačiť v našej tretine, no faulovali a hrali sme prvú presilovku v zápase. Tú sa nám síce nepodarilo premeniť no pár sekúnd po nej sa podarilo Erikovi Černákovi streliť prvý gól zápasu.

V 13. minúte však za nebezpečnú hru vysokou hokejkou išiel na trestnú lavicu Čajkovský a museli sme sa brániť. Prvú šancu v nej si vypracovali naši hokejisti keď na bránu pálil Lunter. Fínom sa však podarilo využiť presilovú hru, keď Čiliaka z dorážky prepálil Lindbohm. O necelé tri minúty neskôr sme inkasovali druhý gól, kedy od modrej čiary vypálil iba osemnásťročný supertalent Kakko a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Prvú tretinu sme tak prehrali 1:2.

MS 2019, Slovensko - Fínsko
Fínsko pri strelení prvého gólu, foto: TASR – Martin Baumann

Stredná tretina sa začala našou šancou, keď sa v prečíslení na fínsku bránu rútili naši hokejisti, gólom sa však neskončila. V 23. minúte si na trestnú lavicu išiel sadnúť Tomáš Tatar za hákovanie a Slováci sa museli brániť, skvelou obrannou hrou sme presilovke Fínov dokázali odolať. Po krátkej dobe Sekera nešťastne vyhodil puk cez mantinel a opäť sme hrali oslabení. Aj toto oslabenie sme však dokázali prežiť bez inkasovaného gólu. Po fínskom tlaku, ktorý pramenil z presilových hier, sme dokázali Fínov opäť zatlačiť a vynútili sme si presilovú hru aj my. Ani my sme ju nedokázali využiť.

Ďaloga po trafení pukom do tváre
Ďaloga po trafení pukom do tváre, foto: TASR – Martin Baumann

V 35. minúte dostal po tečovanej strele puk do tváre Ďaloga a na klzisku sa po tejto nepríjemnej situácii objavila krv. Náš obranca išiel s bolesťami do útrob štadióna a napokon musel ísť aj do nemocnice. 40. sekúnd pred koncom tretiny sme dokázali po rovnovážnej hre streliť gól, po dorážke z bekendu sa presadil Marinčin. Gól musel overovať aj videorozhodca, no nebol dôvod, prečo by nemal platiť. Fíni si dokonca vypýtali aj trénerský challenge, no napriek tomu neuspeli. Druhá tretina sa teda skončila 2:2.

Martin Marinčin pri strelení vyrovnávajúceho gólu
Martin Marinčin pri strelení vyrovnávajúceho gólu, foto: TASR – Martin Baumann

Tretia tretina sa začala šancami na obidvoch stranách, no žiadna z nich sa neskončila za bránkovou čiarou. Hralo sa opatrne, každý tím si uvedomoval, že prípadný vsietený gól by mohol byť práve ten rozhodujúci. v 49. minúte sme inkasovali tretí gól, opäť od mladučkého Fína Kappa. V 52. minúte sme si však svojou aktivitou v útočnom pásme vyžiadali presilovú hru, nedokázali sme ju využiť vo svoj prospech. Po odvolaní nášho brankára sme to ešte skúšali so šiestimi hráčmi, no hattrick zavŕšil Kappo strelou do prázdnej brány. Slovensko prehralo s Fínmi 2:4.

Už v pondelok o 20:15 sa predstavíme v treťom zápase s Kanadou.