Foto: TASR - Roman Hanc

Pripravte sa na poriadne teplé počasie.

Ak sa vám zdali tohtotýždňové teploty vysoké, tak sa pripravte na to, že od pondelka to bude úplne iná káva. Slovensko čaká mimoriadne horúci týždeň a teploty budú predstavovať extrémnu záťaž pre organizmus, informuje portál iMeteo.

Posledné júnové a taktiež prvé júlové dni majú priniesť do našej oblasti mimoriadne teplé počasie a naše telo tak dostane poriadne zabrať. Celé to začne už dnes a vyvrcholí budúci týždeň. Počasie bude ovplyvňovať veľmi teplý vzduch nad našou oblasťou, v ktorom sa bude nachádzať nevýrazné pole relatívne vyššieho tlaku.

Výrazné ochladenie neprinesú ani noci

Tento vzduch u nás zotrvá niekoľko dní a sekundovať mu bude okrej tlakovej výše, a to najmä v pondelok, v ďalšie dni to bude nevýrazné tlakové pole. Extrémne teploty budú spôsobené aj malou oblačnosťou a každým dňom pôjdu vyššie.

V stredu sa očakáva teplota do 36 °C, no záver týždňa bude ešte horší. Teploty tu môžu miestami dosiahnuť až 38 °C. Ochladenie neprinesú ani nočné hodiny. Nasledujúce noci budú totiž tropické a na niektorých miestach neklesne teplota pod 20 °C, chladnejšie bude zrejme len v údoliach. Ochladiť by sa malo až ďalší víkend.

V nasledujúcich dňoch preto nezabúdajte na pravidelný pitný režim a vyhýbanie sa priamemu slnku, a to najmä od desiatej do pätnástej hodiny. Ak už musíte ísť v týchto hodinách von, vyhľadávajte tieň, chráňte sa odevom, pokrývkou hlavy a slnečnými okuliarmi.