Splnomocnenec vlády SR pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 Peter Kotlár zo svojho postu podľa svojich slov nikdy neodstúpi. Vyhlásil, že bojuje za slovenské deti, pretože tie sa samostatne rozhodovať nemôžu. Na svoje prípadné odvolanie nevidí dôvod.
Kotlár tak pre TASR reagoval na výzvy niektorých opozičných predstaviteľov, aby z pozície odišiel alebo, aby minister zdravotníctva Kamil Šaško (Hlas-SD) trval na jeho skončení.
Hovorí o pokračovaní aj v prípade odvolania
„Aj keby som bol odvolaný premiérom, o čom som presvedčený, že na to nie je dôvod, budem pokračovať vo veci ako poslanec Národnej rady. Štát, a teda aj ja, musí chrániť princípy ústavy a zdravie detí v nevedomosti rodičov,“ vyhlásil s tým, že dodržiava a ctí si Ústavu SR aj princípy prísahy lekára.

Poslanec Národnej rady (NR) SR Oskar Dvořák (PS) vyhlásil, že šéf rezortu zdravotníctva Kamil Šaško by mal trvať na odchode Kotlára z funkcie vládneho splnomocnenca. Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová si myslí že splnomocnenec by mal odstúpiť. Opoziční politici tak reagovali na medializované informácie týždenníka Plus 7 dní, že Kotlára polícia obvinila zo šírenia poplašnej správy. Kotlár pre TASR uviedol, že o obvinení nič nevie.
Strieľali ich do tyla a ubili bodákmi. Rusi v katynskom lese zavraždili 26-tisíc Poliakov, vinu hádzali na nacistov
Andrea žije v Egypte: Najchudobnejší majú 50 eur na mesiac. Veľa Egypťanov sa snaží nájsť si partnerku zo zahraničia
Napožičiavala si 150-tisíc eur, kamarátkam dávala do kávy jed. Travička zo Šiah si odsedela len 2 roky
Guľka mu preletela cez mozog, žil ešte 9 hodín. Posledné hodiny Abrahama Lincolna nenaznačovali, čo príde
Peter Weiss v 1 na 1: Po prehre Orbána Ficova vláda zintenzívni vzťahy s Ruskom. Stúpnu aj ruské operácie na Slovensku
Ak by radista išiel spať o 5 minút neskôr, katastrofe mohli predísť. Takto prebiehali posledné hodiny Titanicu












Nahlásiť chybu v článku