Foto: unsplash

Už porodiť jedno dieťa a postarať sa oň je hotový zázrak.

Nedávno sme vás informovali o prípade mladej Maročanky, ktorá porodila devätorčatá. Zdá sa však, že vznikol nový svetový rekord. Žene z Južnej Afriky sa totiž narodili desatorčatá.

Žena porodila 7 chlapcov a 3 dievčatá

Ako informuje portál BBC, lekárske vyšetrenia spočiatku ukazovali, že žena menom Gosiame Thamara Sithole čaká „len“ 8 bábätiek. Gosiame aj jej manžel Teboho Tsotetsi však ostali v absolútnom šoku, keď sa ukázalo, že bábätiek nie je 8, ale až 10. Podľa portálu IOL porodila žena 7 chlapcov a 3 dievčatá. Aj keď to nebude jednoduché, rodičia sú nadšení a z nových prírastkov do rodiny majú obrovskú radosť.

Člen rodiny, ktorý nechcel byť menovaný, sa pre médiá vyjadril, že Gosiame porodila 5 detí prirodzenou cestou a 5 detí cisárskym rezom. Desatorčatami sa v súčasnosti zaoberá už aj Guinnessova kniha rekordov. Až donedávna bola oficiálnou držiteľkou rekordu žena z Ameriky, ktorá v roku 2009 porodila 8 detí. Išlo o dovtedy najvyšší počet detí narodených počas jediného pôrodu, pričom každé z nich prežilo. Nedávno sme vás však informovali o 25-ročnej Halime Cissé, ktorá porodila 5 dievčat a 4 chlapcov. Ak sa podarí potvrdiť, že Gosiame naozaj porodila počas jediného pôrodu 10 detí, držiteľkou nového svetového rekordu sa stane práve ona.

Desatorčatá doma čakajú už dvaja súrodenci

Vo väčšine prípadov končia mnohopočetné tehotenstvá predčasným pôrodom. Presne to sa stalo aj v prípade Gosiame, deti sa totiž narodili v 29. týždni tehotenstva. Tehotenstvá, počas ktorých čaká žena viac ako 3 deti, sú mimoriadne zriedkavé. Zvyčajne k nim dochádza po umelom oplodnení. Gosiame s manželom však umelé oplodnenie nepotrebovali, deti počali prirodzeným spôsobom. Navyše, toto nie je prvé tehotenstvo 37-ročnej ženy. Porodila aj dvojčatá, ktoré majú dnes už 6 rokov.

Foto: unsplash

Teboho priznal, že tehotenstvo bolo spočiatku náročné a s manželkou strávili mnoho bezsenných nocí uvažovaním o tom, či budú deti zdravé, či sa všetky narodia živé a ako sa o ne postarajú. Žena však bola pod neustálym dozorom lekárov a tí ju po celý čas upokojovali, že všetko ide tak, ako má a deti sú v poriadku. Samozrejme, celkom bez komplikácií sa to nezaobišlo, dve z detí neboli v maternici správne umiestnené a ženu pod toľkou váhou boleli nohy. Rodina je však šťastná a desatorčatá považuje za zázrak a dar od Boha.

0
Uložiť článok
Komentovať