Pixabay

Takéto prípady sú zriedkavé.

Žena z afrického štátu Mali porodila v utorok v Maroku devätorčatá a všetkým bábätkám sa “darí dobre”, informovala malijská vláda. Marocké úrady však ešte správu nepotvrdili. Išlo by o extrémne zriedkavý prípad, uviedla tlačová agentúra AFP.

Malijská vláda previezla letecky 25-ročnú Halimu Cisseovú, ženu zo severu chudobného západoafrického štátu, do Maroka 30. marca, aby tam dostala lepšiu lekársku starostlivosť. Pôvodne sa očakávalo, že žena čaká sedmorčatá. Prípady žien, ktoré úspešne v riadnom termíne porodia sedmorčatá, sú zriedkavé – a devätorčatá sú ešte zriedkavejšie.

5 dievčat a 4 chlapci

Hovorca marockého ministerstva zdravotníctva Rašíd Kúdharí uviedol, že nemá žiadne informácie o takomto početnom pôrode v niektorej z marockých nemocníc. Malijské ministerstvo zdravotníctva však vo vyhlásení napísalo, že Cisseová porodila cisárskym rezom päť dievčat a štyroch chlapcov.

“Matke a bábätkám sa zatiaľ darí dobre,” povedala pre AFP malijská ministerka zdravotníctva Fanta Sibyová. Dodala, že ju o tom informoval malijský lekár, ktorý sprevádza Cisseovú v Maroku. Domov sa majú vrátiť do niekoľkých týždňov, doplnila ministerka.

Lekári sa obávali o Cisseovej zdravie a aj toho, či majú bábätká šancu na prežitie. Malijské ministerstvo vo vyhlásení uviedlo, že vyšetrenia ultrazvukom vykonané v Mali aj v Maroku ukazovali, že Cisseová čaká sedem detí. Sibyová zablahoželala “lekárskym tímom v Mali a Maroku, ktorých profesionalita je zdrojom šťastného konca tohto tehotenstva”.

0
Uložiť článok
Komentovať