Foto: Guinness World Records, Profimedia

Fenka Pebbles odišla do psieho neba 3. októbra.

Neuveriteľných 22 rokov sa dožila v USA fenka Pebbles. Titulom najstaršieho psa na svete sa pýšila len posledných niekoľko mesiacov. V máji jej ho udelila Guinnessova kniha rekordov po tom, čo sa zistilo, že je staršia ako 21-ročná čivava TobyKeith, informuje CNN.

Fenka odišla do psieho neba 3. októbra. O päť mesiacov by sa dožila 23 rokov. Majitelia rekordérky, Bobby a Julie Gregoryovci z Južnej Karolíny, pritom nemali najskôr ani tušenie, že ich americký toy-foxteriér by mohol byť najstarším na svete. Po tom, čo v apríli tohto roku Guinnessova kniha rekordov oznámila, že najstarším psom je čivava TobyKeith, uvedomili si, že Pebbles je ešte staršia.

Foto: Profimedia

Tajomstvo dlhovekosti

Tajomstvom dlhovekosti drobnej Pebbles je špeciálna diéta, ktorú držala posledných 10 rokov, informujú Novinky. Kŕmili ju potravou určenou pre mačky, ktorá obsahuje viac bielkovín. Podľa majiteľov tiež celý život dostávala veľké množstvo lásky a starostlivosti.

Fenka za sebou zanechala množstvo potomkov. Na svet priviedla celkom 32 šteniat. 4-kilový teriér miloval počúvanie country hudby a ochutnávanie nových jedál. Šatník fenky bol plný desiatok rozkošných outfitov,  ktoré boli zdokumentované na instagramovom účte.

Najdlhšie žijúci pes vôbec

Nového rekordmana zatiaľ neurčili. Guinnessova kniha rekordov uznáva za najdlhšie žijúceho psa austrálskeho ovčiaka, ktorý sa dožil 29 rokov.

Uložiť článok

Najnovšie články