Foto: TV Markíza (press)

Na kultovú českú komédiu už netreba čakať do Vianoce.

Koronavírusová pandémia zatvorila viac ako miliardu ľudí po celom svete v ich domovoch a mnohí začali hľadať spôsoby, ako sa v neľahkých časoch zabaviť. Jednou z mnohých možností je sledovanie filmov či seriálov prostredníctvom streamovacích služieb. A aby sa predišlo ilegálnemu sťahovaniu multimediálneho obsahu na internete, mnohí distribútori i filmové spoločnosti pristúpili k tomu, že začali filmy a seriály zverejňovať na legálnych weboch. Jednou z nich je aj česká distribučka Bioscop.

Článok pokračuje pod videom ↓

Tá chce ľuďom v neľahkých časoch uľahčiť legálne sledovanie filmov a rozhodla sa, že prostredníctvom YouTube zverejní v špičkovej kvalite množstvo kultových snímok. Na novinku upozornil český filmový web Filmožrouti.

České klasiky i zahraničné filmy s dabingom zadarmo

Na YouTube si tak zadarmo môžu fanúšikovia tunajšej kinematografie pozrieť klasiky ako PelíškySamotáři či animák Lichožrouti.

Ako web Filmožrouti tiež informoval, postupne by mali pribúdať aj ďalšie známe (či menej známe) snímky českej produkcie, sľúbiť to mal samotný distribútor Bioscop. Zatiaľ sú naplánované online premiéry snímok Horem pádem (26. marca 2020) a Fair Play (27. marca 2020). Filmy budú zadarmo k zhliadnutiu počas jedného mesiaca od zverejnenia na YouTube, informáciu o tom, koľko času zostáva, nájdete v popisku každého video. Ak sa pod filmom nenáchadza, Bioscop ich z bezplatnej knižnice YouTube nestiahne.

Profil distribučnej spoločnosti Bioscop však neobsahuje len české filmy spomínané vyššie. V archíve videí možno nájsť aj ďalšie, menej známe (a niektoré aj menej kvalitné) snímky zahraničnej (a staršej) produkcie. Kompletný zoznam filmov, ktoré si legálne a zadarmo môžete na YouTube pozrieť, nájdete po kliknutí sem. Vyberie si naozaj každý, aj milovníkov dokumentárnych cyklov.

Možností je veľa

Možností, kde sledovať filmy online a legálne je aktuálne vďaka koronavírusovej pandémii pomerne dosť. Okrem legálnych a bezplatných online platforiem si môžete napríklad na mesiac vyskúšať predplatné Netflixu či služby Amazon Prime. 7-dňovú skúšobnú lehotu majú aj u nás dostupné streamovacie služby ako Apple TV+ či HBO GO. Poslednú menovanú môžete mať dokonca zadarmo na 30 dní, ak ste zákazníkom mobilného operátora O2. Za nízky poplatok zas môžete vyskúšať aj niektorú zo slovenských (či českých) streamovacích služieb, o ktorých sme bližšie písali v tomto článku.

Uložiť článok

Najnovšie články