Foto: SITA (AP)/TASR (AP)

Nemecká prokuratúra obvinila 45-ročného Nemca z viacerých sexuálnych trestných činov.

Nemecká prokuratúra v utorok oznámila, že obvinila 45-ročného Nemca, podozrivého v prípade zmiznutia malej Britky Madeleine McCannovej, z viacerých sexuálnych trestných činov v Portugalsku v období od 28. decembra 2000 do 11. júna 2017. TASR o tom informuje na základe správy tlačovej agentúry Reuters.

„Obvineným je ten istý človek, proti ktorému boli vznesené obvinenia v súvislosti so zmiznutím vtedy trojročného britského dievčatka Madeleine Beth McCannovej,“ napísala v oznámení prokuratúra v meste Braunschweig na severe Nemecka.

Foto: SITA/AP

„Osoba je konkrétne obvinená z troch trestných činov: zo znásilnenia s priťažujúcimi okolnosťami a z dvoch trestných činov sexuálneho zneužívania detí,“ dodala prokuratúra. Nespresnila však, či sa obvinenia týkajú prípadu McCannovej.

Foto: SITA/AP

Madeleine McCannová zmizla z dovolenkového apartmánu svojich rodičov v portugalskom letovisku Praia da Luz 3. mája 2007 len niekoľko dní pred svojimi štvrtými narodeninami. Prípad vyvolal celosvetovú mediálnu pozornosť a bezprecedentnú medzinárodnú honbu po páchateľovi. Telo dievčatka sa ani napriek rozsiahlemu vyšetrovaniu, ktoré viedla britská i portugalská polícia, nenašlo.

Najnovšie články