Foto: Instagram-gabspetito/Gabby Petito na policajnej kamere, Foto: Youtube/FOX 13 Tampa Bay (reprofoto)

Výsledky pitvy hovoria jasne, Gabby Petito bola zaškrtená.

Prípad Gabby Petito s napätím sleduje celý svet. Pátranie po mladej influencerke, ktoré bolo vyhlásené ešte v septembri, nedopadlo dobre. Tieň podozrenia padol na jej priateľa Briana, na ktorého bol vydaný zatykač, no zľahla sa po ňom zem. Koroner definitívne potvrdil, že šlo naozaj o vraždu, Gabby bola brutálnym spôsobom zaškrtená.

Podľa Koronera bola Gabby Petito zaškrtená

Úrady vo Wyomingu definitívne potvrdili, že influencerka Gabby Petito zomrela násilnou smrťou, bola zaškrtená, píše portál The Guardian. Telo sa našlo 19. septembra, podľa vyjadrení koronera Brenta Bluea však bola Gabby mŕtva už najmenej 3 až 4 týždne. Zatiaľ nie je jasné, že nové zistenia povedú k dodatočným obvineniam. Tie padajú na hlavu hlavného podozrivého, ktorým je aj naďalej Gabbyn priateľ Brian Laundrie. Koroner sa ďalej k pitve či k samotnému prípadu vyjadrovať odmietol.

Gabby Petito bola za nezvestnú prehlásená 11. septembra, zmizla počas cestovania s Laundriem. Rodina si o mladú influencerku začala robiť starosti po tom, čo im niekoľko dní neodpovedala na telefonáty ani na správy. Jej telo bolo napokon nájdené v kempingovej oblasti na severe Wyomingu neďaleko hraníc Národného parku Grand Teton.

Blue už predtým na základe predbežných výsledkov pitvy určil, že Gabby bola zavraždená. V tom čase však ešte nemohol uviesť, čo konkrétne zapríčinilo jej smrť. Laundrie sa v súčasnosti radí medzi tých najhľadanejších ľudí v Spojených štátoch, pátra po ňom nielen polícia, ale aj televízia a verejnosť.

Polícia po Brianovi stále pátra

Dokonca aj ľudia na sociálnych sieťach pátrajú aj po tých najmenších detailoch, ktoré by vyzradili, kde sa Brian nachádza. Brian s Gabby totiž celý svoj výlet dokumentovali a delili sa oň s ľuďmi prostredníctvom internetu. Avšak za fotografiami a videami, ktoré pôsobia na prvý pohľad šťastne, sa toho ukrýva omnoho viac. Podarilo sa napríklad zistiť, že už 12. augusta čelila dvojica problémom, pričom došlo aj na fyzické násilie.

Keď prišla na miesto polícia, nikto nebol vážne ranený. Neboli preto vznesené žiadne obvinenia a polícia dvojici odporúčala, aby nasledujúcu noc strávili radšej oddelene. Mnohí si myslia, že už vtedy mali úrady spozornieť a zasiahnuť. V súčasnosti pátra polícia po Laundriem aj na Floride a prehľadali už aj jeho domov.

Minulý mesiac bol obvinený z neoprávneného použitia debetnej karty. Približne 1 000 dolárov si mal vybrať za pomoci cudzích identifikačných údajov, polícia však neuviedla, komu zneužité údaje patria. Peniaze Brian vyberal už v čase, keď bolo po Gabby vyhlásené pátranie.

0
Uložiť článok
Komentovať