Foto: ZSSK / Unsplash

Okrem auta a lietadla je tu aj železničná doprava.

Ako sme vás informovali, tento rok môžete vyraziť k moru aj vlakom súkromného žltého železničného prepravcu. Je tu však aj druhá možnosť, pretože takúto ponuku prináša aj Železničná spoločnosť Slovensko v spolupráci s rakúskym dopravcom Österreichische Bundesbahnen. Hovorca ZSSK Tomáš Kováč nám priblížil detaily. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Železničná spoločnosť Slovensko ponúka možnosť dopravy vlakom do chorvátskeho mesta Split, ktoré sa nachádza priamo na pobreží Jadranského mora. To znamená, že vás dopraví až k „slovenskému moru“.

Vlak vyrazí na svoju prvú cestu už 3. mája a záujemcom bude k dispozícii trikrát do týždňa. Konkrétne z bratislavskej stanice odštartuje pravidelne v stredy, piatky a nedele. K dispozícii bude aj možnosť prepravy auta či motorky.

Ilustračná foto: Unsplash

Lístky od 30 eur

Čo sa týka ceny lístkov, najlacnejšie začínajú v limitovanej ponuke už na sume necelých 20 eur pre dieťa do 15 rokov a 29,90 eur pre dospelú osobu. Možnosťou je aj zakúpenie lôžka, ktorého cena je o niečo vyššia, pohybuje sa od 39,90 eur za dieťa a od 49,90 eur za dospelého v 6-miestnom kupé.

Podľa dopravného poriadku vlaky vyrazia z nášho hlavného mesta o 15:53 a na druhý deň ráno o 8:10 už cestujúci vystupujú pri mori. ZSSK plánuje vypravovať vlaky do Chorvátska až do konca prvého októbrového týždňa.

Uložiť článok

Najnovšie články