Foto: Flickr.com (Paul Smith) / Unsplash

Aj toto leto môžete vyraziť k moru vlakom.

Ak uvažujete nad letnou dovolenkou v Chorvátsku, okrem auta či leteckej dopravy môžete vyraziť napríklad aj vlakom. RegioJet už stihol spustiť predaj lístkov a vybrať sa k moru môžete už od polovice júna, uvádza dopravca na svojom webe. Tu je to, čo by ste mali vedieť. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Trasa vlakov bude viesť z Česka do Rijeky a cestou sa zastavia aj v Bratislave. Navyše, ak by ste chceli ísť z Rijeky ďalej, je tu tá možnosť vďaka autobusom, ktoré túto trasu plynule prepoja s obľúbenými destináciami ako Makarská, Zadar, Split a ďalšími.

Foto: Unsplash

Trikrát týždenne za pár desiatok eur

Vlaky budú vyrážať až trikrát týždenne, konkrétne vždy v utorky, piatky a nedele. Po odjazde z Prahy budú pokračovať na trase Kolín, Brno, Bratislava Nové Mesto či slovinské mesto Celje. Do vlaku sa zmestí približne 600 cestujúcich.

Čo sa týka cien lístkov, aktuálne podľa slovenského vyhľadávača RehioJet stojí lístok tam počas júna necelých 54 eur. Cena v lôžkovom kupé je vyššia, necelých 79 eur. Možnosťou je aj zakúpenie vlastného kupé pre 4 osoby, ktorého cena je 315,6 eura, čo v prepočte vychádza rovnako ako cena jedného lôžka.

Z Bratislavy sa vyráža krátko po deviatej hodiny večer a doobeda ste už vo vytúženej letnej destinácii. Vlaky budú premávať až do konca septembra.

Uložiť článok

Najnovšie články