Foto: Marie-Lan Nguyen, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons/ MovieStillsDB

Alan Rickman sa stal vďaka sérii filmov Harry Potter legendou.

Zahral si mnohými milovaného i nenávideného profesora Snapea. V roku 2016 svet zasiahla smutná správa, vo veku 69 rokov Alan Rickman zomrel. Profesor Snape sa však rozhodol, že svojich fanúšikov prekvapí, jeho denníky budú spracované do knihy.

Denníky Alana Rickmana vyjdú v podobe knihy

Vedeli ste, že Alan Rickman si celé roky svoje zážitky zapisoval do denníkov? Ako informuje portál Unilad, Rickman si denníky začal písať ešte okolo roku 1990, pričom tie prvé písal ručne, perom na papier. Už v čase, keď s písaním denníkov začínal, Rickman dúfal, že jedného dňa budú publikované. Niekoľko rokov po smrti sa mu sen napokon splní, Rickmanove denníky vyjdú v knižnej podobe.

Kniha bude mať názov The Diaries of Alan Rickman (v preklade Denníky Alana Rickmana), pričom o ich publikovanie sa postará vydavateľstvo Canongate. Denníky sú plné prekvapení, nie je v nich len herec či filmový profesor Snape. Čitatelia prostredníctvom nich budú môcť spoznať toho pravého Alana Rickmana, jeho zmysel pre humor či nekonečnú oddanosť umeniu. Vdova po Rickmanovi, Rima Horton, sa pre portál The Guardian vyjadrila, že čitatelia budú môcť Alana vidieť takého, akého ho predtým nevideli.

Písal v nich o natáčaní Harryho Pottera, ale aj o politike

Denníky ponúkajú náhľad do Rickmanovho súkromia a do jeho každodenného života, počas ktorého si zapisoval klebety, ale aj svoje úprimné názory, pocity a myšlienky. Komentoval v nich dokonca aj filmy a iné diela, v ktorých si mal zahrať. Niektoré chválil, kým k iným sa vyjadroval kritickejšie.

V denníkoch počas desiatich rokov popisoval aj dianie počas natáčania Harryho Pottera. Hercove komentáre sú trefné, vtipné a miestami aj provokatívne a ostré. V každom z jeho denníkov je však možné vidieť, že Rickman svoje povolanie miloval a herectvo bolo pre neho nielen povolaním, ale aj vášňou.

Foto: MovieStillsDB

V čase, keď Rickman začal svoje zážitky spisovať, bol už známym a uznávaným hercom. Aj keď ho mnohí poznajú najmä ako profesora Snapea zo série filmov Harry Potter, Rickman si zahral napríklad aj v komédii Galaxy Quest, Stopárov sprievodca galaxiou a vidieť ste ho mohli aj vo filme Láska nebeská. Okrem postáv, ktoré stvárnil, sa vo svojich denníkoch vyjadroval a o politike a komentoval aj svoje blízke okolie, priateľov a známych.

Rickman sa písaniu denníkov venoval viac ako 25 rokov, pričom svoje postrehy a životné skúsenosti spísal do 27 denníkov. Kniha by mala byť na policiach obchodov dostupná na jeseň v roku 2022.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )