Foto: MovieStillsDB

Čarodejnícky svet mohol na filmovom plátne vyzerať celkom inak.

Filmový svet je v koronavírusovom móde a keďže sa nič v kinách nepremieta, produkcie nových filmov boli pozastavené na neurčito (rovnako tak sú na tom aj seriálové projekty), neostáva nič iné, len obhliadať sa za tými, ktoré už diváci dôverne poznajú. Čoraz častejšie sa (avšak aj mimo aktuálnu pandémiu) dostávajú na povrch zákulisné informácie o tom, kto všetko sa mohol objaviť vo filmovej adaptácii slávnej čarodejníckej ságy Harry Potter.

V postave zlého profesora Severusa Snapea by si už zrejme nikto nedokázal predstaviť iného herca, než bol Alan Rickman. Ten obávaného učiteľa elixírov stvárnil naozaj bravúrne a do postavy vniesol niečo, čo v prípadných ďalších filmových spracovaniach slávnej knižnej ságy bude len ťažko prekonať (či nahradiť).

Hviezda Tarantinových filmov v Potterovi

Len nedávno sme vám priniesli článok o zaujímavých prvých tipoch režisérov a tvorcov na hlavných hrdinov vo filmovom spracovaní Harryho Pottera. Postavu Severusa Snapea sme v ňom spomínali tiež, pretože ani v tomto prípade, ako informuje portál Screen Rant, nebola voľba Alana Rickaman tou prvou.

Samozrejme, napokon sa ukázalo, že práve Rickamn bol tou najlepšou voľbou, no nechýbalo veľa a Snape by vyzeral ako jedna z hviezd kultového filmu Quentina Tarantina, Pulp Fiction.

Tim Roth, ktorý mal Snapea stvárniť už v prvom filme, napokon z projektu kvôli problémom s časovým harmonogramom nakrúcania odišiel. Konkurz na túto fanúšikmi nenávidenú i milovanú postavu pritom vyhral. V rovnakom čase, ako sa pracovalo na Kameni mudrcov totiž Roth pracoval aj na Burtonovom remaku Planéty opíc (Planet of the Apes) a jemu sa tak nedalo pracovné povinnosť skĺbiť dohromady. Navyše, Burtonov fantasy epos mal mať premiéru v rovnakom čase, ako aj samotný Harry Potter a Kameň mudrcov.

TIm Roth mal stvárniť obávaného profesora elixírov Severusa Snapea. Foto: MovieStillsDB

Rickman ako Rowlingovej múza

Samotné nakrúcanie prvého Pottera ale napokon Rothov odchod nijak neovplyvnil. Postavu získal Rickman, ktorého si vysnívala aj samotná autorka Harryho Pottera, spisovateľka J. K. Rowlingová. Ako portál Screen Rant podotkol, viacero fanúšikov slávnej čarodejníckej ságy si dokonca myslí, že práve Rickamn bol Rowlingovej predlohou na Severusa, keď knižky písala.

Ako by sa rovnako uznávaný herec Tim Roth zhostil známej postavy už zrejme nikdy nezistíme. Alan Rickman však do nej vniesol kúsok seba a jeho herecké majstrovstvo budú milovať aj ďalšie generácie po nás.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )